equalizer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2010 | 15:46
Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
Cavte, potreboval by som poradiť či je nejaky equalizer pre linux, presne pre ubuntu 9.10. Myslim niečo take ako vo windowse ked nainštalujete ovladače pre zvukovku tak mate v tom aj program s equalizerom. Ako mam program na prehrávanie hudby kde je equalizer ale čo mi to pomože ked chcem si niečo vypočuť na youtube alebo niekde inde na nete, preto hladam niečo čo je priamo do systemu. Našiel som aj alsaequal ale nejako mi to nechcelo ani za toho boha isť :D Nie je nejaka ina možnosť?
    • Re: equalizer 12.04.2010 | 16:25
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Alsa equalizer ti nefunguje preto, lebo ubuntu 9.10 pouziva pulse audio.

      Precitaj si tento link a tento link.

      A ak si zvedavy, ako som sa k tym linkom dostal tak klikni sem.
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: equalizer 12.04.2010 | 16:44
        Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ako k tým linkom som sa dostal aj ja len sory že nie každy ovlada angličtinu :)
        • Re: equalizer 12.04.2010 | 17:02
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          ok, takze:

          1.) pridaj si tento repozitar (v /etc/apt/sources.list)
          deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-audio-dev/ppa/ubuntu karmic main
          deb-src http://ppa.launchpad.net/ubuntu-audio-dev/ppa/ubuntu karmic main
          2.) apt-get update && apt-get upgrade -- alebo cez synaptic
          3.) nainstaluj si ekvalizer: sudo software-properties-gtk --enable-ppa=psyke83/ppa; sudo apt-get update; sudo apt-get install pulseaudio-equalizer
          4.) spusti si to -- je to niekde v menu skryte:-)
          5.) oznac tuto temu ako vyriesenu:-)

          Ak sa nepodari niektori z predchadzajucich krokov tak skus pouzit hlavu. Ak nepomoze, opytaj sa:-)


          K anglictine: ak niecomu nerozumiem (napriklad je to nemecky, alebo inou recou), tak skusam pouzit google translate. Je to pomerne fajn, vyskusaj to. Nie je to dokonale, ale castokrat pointu pochopis:-)
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: equalizer 12.04.2010 | 19:17
            Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
            daka za pomoc :)
            nooo s googleprekladačom nemam dobre skusenosti, stalo sa mi že to uplne inak preložilo ako by malo a pointa tieš tam nebola :)