jednoducha instalacia???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.09.2005 | 12:45
Grubby   Návštevník
Nazdar potrebujem poradit s takym malym a jednoduchym problemom: chcel by som na svoj server nainstalovat team_speak server. Stiahol som si z netu instalacku, je vsak zbalena v tar. archive s nazvom: ts2_server_rc2_20201.tar .Poradte mi ako to z toho nainstalujem do /usr/local. Som totiz linuxovy zaciatocnik a s rozbalovanim archivov a naslednou instalaciou nemam velke skusenosti. Vdaka ta pochopenie a radu.
    • Re: jednoducha instalacia??? 23.08.2005 | 20:44
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tar archiv sa rozabli prikazom: tar -cvf meno_balika.tar a instalacia zavisi od obsahu archivu. ale stopro tam bude nejaky INSTALL alebo README subor, staci sa ho potom drzat
      • Re: Re: jednoducha instalacia??? 23.08.2005 | 20:46
        grubby   Návštevník
        zatial vdaka, skusim a uvidim...
        • Re: Re: Re: jednoducha instalacia??? 23.08.2005 | 21:14
          grubby   Návštevník
          [root@server local]# tar -cvf ts2_server_rc2_20201.tar.bz2 tar: Vytvorenie prázdneho archívu odmietnuté. Viac informácií získate príkazom `tar --help'. Preco to nejde neviete?
          • Re: Re: Re: Re: jednoducha instalacia??? 23.08.2005 | 21:31
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            pardon, parameter -c sa je na vytvorenie archivu spravne to ma byt: tar -xvf meno_balika.tar
            • Re: Re: Re: Re: Re: jednoducha instalacia??? 24.08.2005 | 16:11
              Avatar oxymoron Gentoo || Fedora Core   Používateľ
              lenze tam ma bz2 na konci cize tar -xvjf meno_balika.tar.bz2
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: jednoducha instalacia??? 24.08.2005 | 16:27
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                v otazke bolo s2_server_rc2_20201.tar. zmenu v poddotaze som si nevsimol
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jednoducha instalacia? 20.09.2005 | 12:45
                  snake   Návštevník
                  takisto nemam velke skusenosti s linuxom, no Team Speak sa mi podarilo nainstalovat ale problem bol v tom ze bol absolutne nefunkcny, neviem preco mozno bol problem so zvukovou kartou a vobec vsetko co som instaloval mi dako neslo a este by ma zaujimalo ci sa da rozbehat zdielanie a taketo veci so sietou ked mam linux a vsetci ostatny v sieti maju windows