Lazarus chyba

Sekcia: Programovanie 19.04.2010 | 21:57
Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
Chcel by som si nainstalovat Lazarus do Mandrivy 2008.1 len mi stale vyhlasuje chybu, ze chyba subor
rpmlib(FileDigests) <= 4.6.0-1 is needed by lazarus-0.9.28.2-0.i586
, a nechapam co je to?
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
    • Re: Lazarus chyba 19.04.2010 | 23:28
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Ahoj,
      nasiel som nieco k tvojmu problemu ...

      Citujem: I had this problem.
      I removed all packages about lazarus and fpc and then installed again. (from the 63 mb file - not synaptic)
      packages in synaptic were old for lazarus 0.9.28.2


      Cize odinstalovat lazarus aj fpc (neviem co to je) a potom to nainstalovat lazarus stiahnuty zo stranky ... za pokus to stoji ...

      Zdroj kde som to nasiel::: http://www.lazarus.freepascal.org/index.php?action=printpage;topic=7855.0
      Slackware
      • Re: Lazarus chyba 20.04.2010 | 19:40
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        No ono mi to asi aj tak nepomoze odinstalovat, pretoze najprv som tam nemal nainstalovane nic, ani Lazarus ani FPC (FreePascalCompiler) a ked som dal instalovat Lazarus tak mi este naviac vypisalo asi tak 5 balickov, ze mi chyba. Tak som ich postupne doinstaloval a potom ked som dal naistalovat Lazarus tak mi vypisuje, ze tento spominaniny balicik chyba. A dodam vsetko som to stahoval aktualne zo stranky vyrobcu.
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek
        • Re: Lazarus chyba 20.04.2010 | 21:11
          WlaSaTy   Návštevník
          A uzsi nespomenies ktore balicky si instaloval ich rucnym strucnym stahovanim, teda mimo standardnej instalacie. Tak skus pozriet co to pise.
    • Re: Lazarus chyba 21.04.2010 | 09:43
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Tak doinštaluj toto.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Lazarus chyba 21.04.2010 | 17:32
        Avatar vama Debian, Arch  Používateľ
        Ved to je instalacka Lazarus-u co uz som skusal. Ale aj tak mi to nedalo a skusil som to a vyhlasilo to tu istu chybu ako som hore pisal.
        "Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú správny čas na správnom mieste." M. Valášek