Notebook DELL a linux.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.04.2010 | 19:56
ecube   Návštevník
Dobrý deň, na stolovom pc mám linux ale potreboval by som niejaký notebook do skoly a nechcel by som opúštať tento skvelý systém. Mám aj čo to vyhliadnuté no najviac ma zaujal DELL XPS 16 s procesorom Intel Core i7 a chcel som sa teda spýtať ako je to na tom s podporou linuxu, resp. keď zle či by ste mi vedeli odporučiť niečo kvalitne (pokial mozno v takej cenovej kategorii). Veľký vďaka.
    • Re: Notebook DELL a linux. 25.04.2010 | 19:59
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Ak si dobre spomínam, tak Dell dáva niektoré modely spolu s Ubuntu. Z toho usudzujem, že ani iné modely nebudú s podporou Linuxu na tom zle.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Notebook DELL a linux. 25.04.2010 | 20:06
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Z osobnej skúsenosti.., mám Dell 830 latitude a maximálna spokojnosť!! Má už dva roky, ale parametrami naň nestačia ani mnohé z tých dnešných.
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: Notebook DELL a linux. 25.04.2010 | 22:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      osobne mam stary acer uplne rozbity, no podpora linuxu je stopercentna. myslim, ze ak na tebou vybranom modeli nieco teraz nejde, tak je sanca, ze po nejakom case bude fungovat vsetko...
    • Re: Notebook DELL a linux. 26.04.2010 | 00:30
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja si zvyknem pri notebookoch vsimat vzasade len ci je NVIDIA grafika (nikdy som nemal problem s ovldacmi - narozdiel od intelu a ati) a idealne je ked to ma intel wifi chip (teda celu intel platformu typu SANTA ROSA)

      zo zvyskom by nemal byt problem

      ALE v denesnej dobe to moze byt ine neviem ako su na tom najnovsie ovldace pre ati aintel grafiky ani aka je podpora wifi
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Notebook DELL a linux. 26.04.2010 | 01:36
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        pclinuxos ma binarne ovladace nvidia a ati okamzite. mozno by nebolo zle to livecd spustit na planovanom notebooku niekde v predajni...
    • Re: Notebook DELL a linux. 26.04.2010 | 10:24
      peto   Návštevník
      Studio XPS, no neviem,

      Studio XPSje rada hernych notebookov....

      na nasom trhu je par Dell notasov s Linuxom


      Dell Vostro V13
      Dell Latitude 2100
      Dell Latitude 13

      so starym Ubuntu

      Dell Vostro 3300

      bude s Ubuntu 10.04 LTS


      a
      Dell Precision M4500 Mobile Workstation
      je s
      Red Hat® Enterprise Linux® WS v.5.3 EM64T


      ak si chces byt isty napsi za cislo modelu n a tym padom to bude verzia s Linuxom

      Aj ostane modely Dellu si mozes objednat s Linuxom, ale budu ovela drahsie a budes na nich cakat ado 60 dni...
    • Re: Notebook DELL a linux. 01.05.2010 | 15:00
      ecube   Návštevník
      velka vdaka. vsetkym. ja som ho vyberal aj na zaklade dizajnu a ostatne sa mi moc nejak nepacili, takze preto tento vyber + mal celkom dobre vybavenia aj hodnotenia.
      • Re: Notebook DELL a linux. 02.05.2010 | 20:30
        Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
        Ja mam Dell Studio, ktory ma blizko k XPS. Skusal som 10.04 live CD, a tvaril sa ze nasiel vsetko. Aj tlacitka multimedialne fungvali okamzite, na znizenie jasu, hlasitosti..
        Wifi tiez, bluetooth, super...