HTPC soft

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.05.2010 | 21:17
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
Nazdarek mám jednu otázočku existuje nejaké distro alebo soft v distre kde by sa dalo spojazdniť htpc ako rekordér zo všetkým čo ktomu patrí teda aby sme sa rozumeli keď by som chcel niečo nahrat ako vo videu v rezime stand by teda naprogramujem a necham to tak a ono sa v určitú dobu spustí , teda aby mi nemuselo toto zariadenie stále frčať iba keď potrebujem
    • Re: HTPC soft 08.05.2010 | 21:35
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Ja by som rozhodne v prvom rade siahol po GeexBox. Screenshoty z hlavnej stranky vyzeraju naozaj solidne. Funkcnost ti uz neviem povedat, to je iba o softwareovom vybaveni.. Teoreticky ti staci cez cron v nejaku hodinu spustit mplayer ktory bude nahravat video zo vstupu..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: HTPC soft 08.05.2010 | 22:37
      gogiman   Návštevník
      MythBuntu, MythDora, XMBC, ...
    • Re: HTPC soft 08.05.2010 | 22:43
      WlaSaTy   Návštevník
      Na výber je napríklad aj MythTV a podobné serepetičky:
      http://www.root.cz/serialy/mythtv-aneb-linux-v-obyvaku/

      Jediný problém je v tom, že by si chcel mať ten počítač vypnutý keď nenahráva. Je pravda že takto fungujú počítače už od minulého tisícročia, ale pri PC je to skôr výnimka. To je už rozumnejšie nehať si PC na jeho pôvodný účel a video nahradiť HDD rekorderom. Najlacnejšie sú už od necelých 200 Eur, len si treba dať pozor na hlučnosť vetrákov.
      • Re: HTPC soft 09.05.2010 | 11:57
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        Ja som chcel mat HTPC v stave rekordera lebo sa my stava ze niektore formaty mi dvd neprehra a zas je lepsie sa kochat na nete s velkou plazmou ako 21 palcovym monitorom proste pohoda z gauča
        • Re: HTPC soft 09.05.2010 | 16:55
          WlaSaTy   Návštevník
          Ak vynecháš ten standby mód, tak odpoveď by mala byť už v prvom príspevku. To Mini CD funguje ako prehrávač a podľa rôznych správ o ňom by to už dávno by to malo vedieť aj nahrávať filmy. Predpokladmá že si to už vyskúšal. Ja nemám TV a ani satelitnú kartu. V telke ma poslednou dobou nezaujal už ani monoskop.

          Ak by si mal vyššie nároky, tak máš aj link na seriál článkov ktorý umožní vytvoriť súkromnú káblovku aj s požičovňou filmou (DLNA) ktorá umožňuje prehrávať filmy na požiadanie rôznym zariadeniam (telefón s WiFi, herné konzoly, televízory s sieťovým pripojením, ...). Ale s tým sa treba vyhrať nakoľko zariadenia IPTV nemajú jednotné rozhranie a ani nemajú štandardný balík podporovaných funkcií.