Subor ktory nedokaze odstranit ani root

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2010 | 13:00
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry, dnes som narazil na velmi zaujimavy problem v mojej nedavno nainstalovanej Mandrive ..

v /home/mandriva mam takuto zlozku

d????????? ? ? ? ? ? .gvfs/

nedokaze k nej pristupovat ani root, neviem ju zmazat, a predpokladam ze toto je problem, preco mi mc aj nautilus pri nastaveni sa na /home/mandriva zamrznu..

Dost mi to brani v praci, kedze sa neviem dostat do mojej domovskej zlozky

Mate nejake napady, ako to odstranit ?
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 22.05.2010 | 13:07
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja by som skusil liveCD odzalohovat dolezite adresare /home (teda vsetko okrem toho adresara) a naformatovat oblast /home (predpokladam ze je na samostatnej particii) a nasledne tam skopirovat zalohovane data a normalne nabootovat

      snad by to malo fungovat, ja myslim ze hej ale nie som odbornik
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 22.05.2010 | 13:26
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      ahoj.
      http://linux.derkeiler.com/Mailing-Lists/Fedora/2009-07/msg00593.html
      (preštuduj si celý thread) go into rescue mode with an installation disc and run fsck, through which the problem was fixed. No deletion necessary!
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 22.05.2010 | 15:08
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      ja by som najskor skusil vymazat tu zlozku cez LiveCD a ked to nepojde, tak potom uz len alternativy, ktore popisali hore kolegovia
      Slackware
      • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 22.05.2010 | 19:21
        WlaSaTy   Návštevník
        Ja by som dal skontrolovat disky cez LiveCD, potom by som to normalne startol a deaktivoval Google VFS (ak si dobre spominam a .gvfs mu patri). Potom po dalsiom odhlaseni a prihlaseni by som podnikol dalsie kroky.

        PS: teraz mam telefon s obrazovkou 480x640 a design je s popisanou chybou.
      • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 23.05.2010 | 20:35
        l_barbarossa   Návštevník
        Take subory zvyknu zostavat po nespravnom odmontovani napr. sietoveho disku ci ineho suboroveho zariadenia. Ako napisal Ninu, mozno ich vymazat z ineho systemu. Alebo skus stopnut gvfsd demona a nasledne sa ho pokus zmazat.
        • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 23.05.2010 | 20:39
          l_barbarossa   Návštevník
          ...zmazat ten neplatny subor, nie gvfsd demona
          • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 24.05.2010 | 00:01
            WlaSaTy   Návštevník
            A co som pisal?
            • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 24.05.2010 | 14:03
              l_barbarossa   Návštevník
              pisal si najprv o fs checku a
              deaktivacii gvfs a este o odhlaseni a opatovnom prihlaseni ...

              deaktivovat gvfs sa da rozne - napr. zakomentovat v initskripte ...

              tak, ja nie som ziadny decentak - na hrube platno hrubu zaplatu - ziaden check, iba stopnut gvfsd a neposlusny subor zmazat

              ... ale s tym od-/pri- hlasenim to nie je zly napad -- vidis, to som zabudol od-/pri- pisat :-)
              • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 24.05.2010 | 23:02
                WlaSaTy   Návštevník
                Áno. Ak by tú službu nedeaktivoval, tak sa mu ten priečinok z bodkou vytvorí nanovo a bez internetu to bude zas čakať na vypršanie odozvy z google email. Mne robil starosť aj ten priečinok s otáznikmi v názve. Také niečo som videl posledne keď mi padol disk. Neznámou diakritikou to nebolo, vtedy sa to zobrazuje s takými divnými obdĺžnikmi.
    • Re: Subor ktory nedokaze odstranit ani root 23.05.2010 | 01:40
      Avatar asi Gentoo  Používateľ
      Zmeň užívatela na root, (pravdepodobne už je) a povol si zápis.
      Root je jediný kdo si v linuxe dokáže zakázať zápis do vlastného súboru...
      Teda ak je vlastník root a má nastavený atribút vlasník iba čítať, sám nemôže súbor vymazať
      vypni graficke prostredie a všetkych demonov (kedže tie ho môžu používať <br/><br/> init 2<br/> a vymaž ho cez shel.