multimedialny prehravac

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.05.2010 | 16:02
Dragon   Návštevník
Ahojte,
dufam, ze nebudem obtazovat touto (urcite otrepanou) temou. Ale, bohuzial, stale v tom nemam akosi jasno.
V praxi existuju nativne pre Linux dva multimedialne prehravace (odhliadnuc od VLC, to je zvlast kategoria sama o sebe): Xine a MPlayer. Vsetky ostatne prehravace (ako Totem, Gnome MPlayer, Kaffeine ci SMPlayer) su len grafickymi nadstavbami na tieto dva. Chapem to spravne?
No a ja hladam nejaku vhodnu graficku nadstavbu pre mna. Moje naroky su nasledovne. Potrebujem prehravat DVD (ci uz s menu alebo bez), chcem aby prehravac nemal problem s najpouzivanejsimi formatmi videa, audia ci titulkov, kedze nemam rad Gnome zasvinene roznymi QT kniznicami, bol by som nesmierne rad, keby vyuzivalo GTK kniznice a bola by vyhoda, keby bol dostupny s Ubuntu repozitarov. Doteraz som pouzival VLC, ktore moje podmienky splnovalo skoro dokonale, az na tie QT kniznice.
Mate niekto nejaky napad?
    • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 18:14
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      Toto vypluje ako prve google: Gnome-vlc -
      Nepoznam ale mozno to bude vyhovovat tvojim narokom.
      #! /usr/bin/env python
      • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 19:30
        Dragon   Návštevník
        Dakujem, do Googlu viem zadat vyhladavacie frazy aj sam. Bohuzial nevyhovuje mojim poziadavkam. Toto je nejaky novy projekt, neviem presne, prechadzal som to len zbezne, ale vyzera to na nejaku alphu, ktorej do poriadnej funkcnosti chyba este vela.
        Ak by som mohol poprosit, nechcem rady typu: "toto vypluje google ako prve", to som si schopny spravit aj sam, skor ma zaujima, co pouzivate Vy, s cim mate osobne dobre skusenosti.
        • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 19:56
          Avatar m4jkl   Používateľ
          mplayer bez grafickeho rozhrania, totem, alebo uz spominany vlc player.
          popravde vobec nechapem ten odpor ku Qt. qt kniznice zaberaju doslova par mega, Qt != KDE. +Qt je kvalitny framework.
          • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 20:10
            Dragon   Návštevník
            Ide o to, ze ja pouzivam Gnome postavene na GTK knizniciach, nemam dovod si zbytocne pchat do stroja dalsie.
            • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 20:27
              Avatar m4jkl   Používateľ
              lenze uz aj tak mas v systeme milion-5 kniznic. preco neodinstalujes ncurses kniznice, ved pouzivas gnome na gtk knizniciach:) dufam, ze si sa hned po instalacii systemu zbavil tomboy-a postaveneho na zlych mono knizniciach :)
              teraz vazne. Qt je dobra vec, vazne to ma len par mega. nie je to ako keby si si chcel do ubuntu doinstalovat k3b, ktory by so sebou pritiahol polovicu KDE.
              • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 21:20
                Dragon   Návštevník
                Pockaj. Teraz narazas na VLC a jeho par QT kniznic?
                Lebo svojho casu som pouzival programy ako k3b ci Kaffeine a bola to hruza. Mozno som len touto nepeknou skusenostou trosku degenerovany, ale mam pocit, ze aj VLC by mohlo byt trosku sviznejsie keby vyuzivalo GTK.
                • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 21:54
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  presne nato narazam:) k3b a kaffeine su programy pre KDE a to je dost rozdiel. ked si ich chces pridat do systemu, tak potrebujes kopec kniznic prave z KDE prostredia. mozu to byt az stovky mb + spustanie takych aplikacii moze trvat vecnost. kniznica Qt je na KDE uplne nezavisla a vazne je pomerne mala. Jedine co ju s KDE spaja je, ze cele KDE na nej stavia:)
                  s tym, ze nativna gnome/gtk aplikacia by bola rychlejsia (resp. rychlejsie by sa spustala) mas asi pravdu. bude to dane tym, ze v pamati uz mas nacitane gnome/gtk kniznice, lebo ich potrebuju aplikacie co bezia. mozno by sa to dalo riesit nejakym prednacitanim aj tych par mb Qt kniznic. potom by si nemal pozorovat nejake pomalsie spustanie
              • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 21:47
                Dragon   Návštevník
                Este jedna vec, v tomto nie som tak celkom doma. V Gnome su pouzivane aj ine ako GTK kniznice pre vytvaranie grafickeho prostredia?
                • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 22:00
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  nie, to asi nie. to spominane ncurses je kniznica na tvorbu "gui" pre konzolove programy (mc a pod.) a mono pouziva na vykreslovanie gtk (aspon myslim)
          • Re: multimedialny prehravac 25.05.2010 | 20:26
            Dragon   Návštevník
            MPlayer bez grafickeho rozhrania nie je graficka nadstavba, ale diky, este vyskusam a mozno pri tom aj ostanem; cez totem akosi nedokaze menit jazyk na prehravanom DVD a akosi mi necita titulky; vlc - QT.
            • Re: multimedialny prehravac 29.05.2010 | 20:09
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ..to vedel aj on, že nieje, ale doporučil ti Mplayer bez GUI, a doporučujem ti ho aj ja. Odkedy to mám takto riešené, už nič iné nechcem. Aspoň to skús, možmo ti to zachutí...