pclinuxos

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.06.2010 | 18:20
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
neviem sa k tomu nikde dopatrat tak sa pytam tu

1.je najnovsi pclinuxos rolling uprade distribucia ??
2.aky balickovaci system pouziva (myslim ze rpm) - daju sa pouzit baliky z suse/fedory/redhatu/mandrivy ??
3.aktualizacie sa robia len cez synaptic alebo sa ponukaju same (napr ako v ubuntu - spravca aktualizacii)
4.pouziva pclinuxos APT ?? kedze ma synaptic (myslel som je to nadstavba len na apt)
5.povod je USA - ako je to s multimediami (treba pridat extra repozitare obdobne medibuntu ci debian multimedia)

6.som zvyknuty na ubuntu, oplati sa mi prejst na pclinuxos ??
hlavnym dovodom je rolling update (nebavi ma preinstalovavat ubuntu 2 krat do roka - update malokedy prebehne uspesne)
debian mi na notase nefunguje uspokojivo (respektive neviem ho nastavit aby tak fungoval - najma s2ram)
7.existuje nejake ine rolling update distro zalozene na debiane, ktore je jednoducho nastavitelne a vacsina veci funguje out of box (podobne ubuntu - na notas nechcem arch ani nic podobne)
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 20:03
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      1) ano, ide o rolling update distribuciu

      2) RPM balicky

      3) spravca aktualizacii? brekeke... aj tam nieco take je, no myslim ze cez synaptic alebo textove nastroje je to velmi jednoduche...

      4) ano, pclinuxos kombinuje APT protokol a RPM balicky

      5) podobne ako v minte alebo v greenie je vacsina balikov na prerhavanie vsetkeho mozneho hned pritomna

      6) tak skusit urcite mozes. pisal som aj malu recenziu na pclinuxos a celkovo to povazujem za dobry system

      7) debian sam osebe je rolling update - teda podla vetvy. ak si das napriklad unstable, tak jednoducho postupne aktualizujes. dalsi podobny projekt ako pclinuxos je unity taktiez, robi ho cast tvorcov pclinuxos.
      • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 20:13
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        k 2. daju sa pouzit rpm-ka z inych distier (ide mi o programy ktore nie su v repozitaroch a na strankach vyrobcu je v zasade debian balik a rpm pre jedno z fedora/mandriva...

        k 3. takze musim aktualizacie pustat vzdy rucne (predsa len je pohodlnejsie ked si ich vypyta system sam a ja len odsuhlasim)

        k 4. takze mozem apt-get update (a vsetko s tym spojene), pouziva sa aj nejaky iny system na spravu balikov ?? teda nejaky iny prikaz typu yum alebo len apt??

        k 7. mam debian sid na desktope ale na notase mi nefunguje odbre, na to unity kuknem, pre mna idealne by bolo ubuntu rolling (preto pouzivam LTS aho hlavny a mam 10GB na najnovsiu verziu buntu)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 20:57
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          2) kompatibilita s mandrivou je velmi dobra

          3) podla toho ako si nastavis. jaj mam napriklad radsej ked si dam aktualizovat popri tom, co si pozriem film

          4) ano, klasicke apt. len tam nie je sudo, takze ako v debiane hodit najskor su

          7) ubuntu rolling sa planovalo. viem ze su ludia (napriklad spravca slovenskej wikipedie) co si stale postupne aktualizuju na development. takze len co vyjde 10.04, tak si prepisu apt riadky na 10.10. ked vyjde 10.10 tak si prepise na 11.04 atd

          kludne sa inak ozvi cez IM ak chces
          • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 21:16
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            dik ja si len robim prieskum, reinstalacia pride cez leto, pclinuxos vyzera velmi slubne
            vela este zalezi od ako sa bude spravat toto ubuntu - lebo 9.10 ma pekne sr*la
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 21:12
          peter   Návštevník
          k 3. Aby fungovali automatické aktualizácie, treba doinštalovať z repozitárov balíček update-notifier
          • Re: pclinuxos 03.06.2010 | 21:17
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            dakujem akurat som sa na to chcel opytat
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment