Instalacia

Sekcia: Konfigurácia 06.06.2010 | 05:12
poiuz   Návštevník
Zdravím vás. Mám Open suse 10.2 ale chcel by som ho preinštalovať, lebo som pri poslednej inštalácii narobil kopu chýb. Nejde iba o partície, ktoré som tu minule riešil Na disku mám okrem iného aj partíciu E, ktorú mám ešte z windowsu a mám tam práve zálohu windowsu. keď sa ale pozriem na tú partíciu pri novej inštalácii tak mi neviem prečo dáva Linux na túto partíciu, hoci ako koreňovú partíciu som zvolil inú. neviem čo to má byť. Píše:
Now: Windows space 10138M Windows Free 11862M
After instalation: Windows space 10138M Windows Free 50M Linux space11812M

Čo tam vlastne ten Linux robí?
    • Re: Instalacia 06.06.2010 | 12:34
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nedal si nahodou pri instalaciu volbu POUZIT VOLNE MIEST NA DISKU ???
      instalator tak zmensil win particiu a do vytvoreneho volneho miesta supol linux

      (particie prii instalacii odporucam robit rucne + radsej zalohovat data na externy hdd ked si si nie isty co robis)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Instalacia 06.06.2010 | 16:38
        poiuz   Návštevník
        Nie, takú volbu som nedával a vlastne ani nevidel kde by mi takú ponúkal. Navyše pommocou toho posuvníka v menu Zmeniť veĺkosť sa dá znížiť veľkosť Linuxu na 0 a aj tak sa môže nainštalovať. Takže nechápem vôbec čo sa tam deje a kam sa vlastne inštaluje. Aj by som spravil screenshot, ale ani ten zatiaĺ neviem spraviť.
    • Re: Instalacia 07.06.2010 | 03:06
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Znormalnena odpoved od dodoeda, ktoru som radsej vymazal, aby sa nehanbil rano, ked sa vyspi z opice:
      takže v Linuxe, v Termináli, spusti príkaz:
      fdisk /dev/hda
      Takže ten príkaz musíš spustiť, keď sa prihlásiš v Termináli ako root, samozrejme. Daj nám sem ten výpis, čo Ti vlastne vypíše.

      Pre Tvoje samoštúdium pripájam odkazy na zoznamy hlavnejších linuxových príkazov ktoré si pozri, sú užitočné:
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Instalacia 07.06.2010 | 10:50
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        :-) :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."