Ako bezpecny je ccrypt?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.06.2010 | 03:57
Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
Ako bezpecny je ccrypt? Napr. keby som mal 2MB subor zakodovany heslom o dlzke 16 znakov.
I am not here. Isn't here just there without a t?
    • Re: Ako bezpecny je ccrypt? 10.06.2010 | 08:58
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Pouziva to sifri Rijndael (AES) co je v sucasnosti standardna sifra na symetricke sifrovanie a je dost bezpecna. Urcite bezpecnejsia ako 16 znakove heslo, takze by som sa ju nebal pouzit. Ale neviem nic o tom, ako je ccrypt implementovany a ci je to spravene dobre, nemam s nim skusenosti.
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Ako bezpecny je ccrypt? 10.06.2010 | 12:24
        tomas.pruzina   Návštevník
        Asi by som ostal pri starom dobrom true crypte :)
        Mozna trosku nevyhoda, ze nevie sifrovat priamo subory ale len virtualne particie na ktore sa subory ukladaju, aj tak stale dobre.
        Tusim ze kedysi dokonca planovali spravit tieto particie rozsiritelne on the fly, neviem ako s tym pokrocili...
        V kazdom pripade truecrypt + keyfiles + kvalitny algoritmus resp kombinacia + heslo je v sucastnosti pravdepodobne necracknutelny normalnymi superpocitacmi, teda trvalo by to tisice rokov aj v pripade, ze by sa vykon superpocitaca exponencialne zvysoval q=1.7, co je samo o sebe dost nadhodnotene. Ofc ak by niekto nasiel trhlinu v truecrypte resp algoritme, tak sa to rychlo dozvieme z netu a po dvoch mesiacoch aj z linuxos.sk :D
        • Re: Ako bezpecny je ccrypt? 10.06.2010 | 12:31
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Truecrypt pouziva Rijndael, Twofish alebo Sepent sifru (mozes si vybrat), co su vsetko zhruba tak silne sifry ako AES (teda jedno z nich je AES:D ). Cize ak chces sifrovat len jednotlive subory, tak truecryptom nic neziskas.
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!