Vzdialene pripojenie na terminal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.06.2010 | 09:58
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Caute maniaci chcel by som sa spytat mam taky problem trochu chcel by som sa vzdialene napr zo skoly prihlasovat na moj PC doma ale aby som sa prihlasil priamo na terminal... Zobudenie PC atd nieje problem problem mam len z aplikaciou ktora by to zvladala aby som sa napr v skole kde su same mrkosofty pripojil cez telnet na moj PC doma.... Nepoznate niekto taku aplikaciu do linuxu ? Lebo vo Windowse som to riesil cez NetCat ktory bezal stale a nacuval... Trosku nebezpecne ale tak je to lepsie zas ako nic....
    • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 11.06.2010 | 10:34
      pistal   Návštevník
      skus putty
    • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 11.06.2010 | 10:35
      peto   Návštevník
      preco telnet

      ssh je sifrovane a funguje ako telnet


      vo Windows je najzanmejsi ssh klient

      putty
      • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 11.06.2010 | 11:27
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        Cize to mam skusit na SSH postavit ? no vyskusam dam na vasu radu cisto teoreticky ak to teraz vezmem tak na SSH to dokazem postavit aj na windowse nie ? je to blba otazka ale radsej si necham poradit ako bavit mudreho ;)
        • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 11.06.2010 | 12:05
          KrisKo   Návštevník
          V linuxe sa pripojis cez konzolu velmi jednoducho: ssh user@computer,
          a vo windowse podobne cez putty, ktore podporuje ako telnet tak aj ssh. Telnet ti vsak neodporucam pouzivat, lebo nie je sifrovany.
          • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 12.06.2010 | 00:35
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            Hosi dakujem za rady paci sa mi to :) myslim ze na ten mrkosoft zacnem nieco podobne hladat paci sa mi hlavne to prihlasovanie pod menom a heslom a cele sifrovanie dakujem za radu :) Pocul som uz otomto ale ja si radsej vypocujem nazor viacerych ludi :)
            • Re: Vzdialene pripojenie na terminal 13.06.2010 | 03:22
              Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
              http://www.linuxos.sk/clanok/310/index.html

              preštuduj si pre vyššiu bezpečnosť...