ATI open source ovladace - nechapem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2010 | 12:42
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
caute nedavno som preinstaloval cely pc a teda odznova si instaloval veci a bezal som na open source ovladacoch ati a vsetko bolo v pohode. avsak dnes, ked som system znovu spojazdnil mam s tym problem. ovladace su nainstalovane ale vykon mizerny.... neviete nahodou prikaz ktorym zistim ze ktory ovladac je v cinnosti? asi sa to tam dako pomiesalo.
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: ATI open source ovladace - nechapem 13.06.2010 | 16:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      • Re: ATI open source ovladace - nechapem 13.06.2010 | 18:04
        Peter2   Návštevník
        Alebo lsmod. Vypis beziacich procesov. Tam uvidis ci ti bezi fglrx, radeon, prip. iny. Aj ked neviem ci je az tak spolahlivy, lebo mne sa nedavno podarilo ze mi bezali radeon aj fglrx naraz :-) System stvaral trosku haluze a pod ktorym grafika naozaj sla tak to netusim :-)
      • Re: ATI open source ovladace - nechapem 13.06.2010 | 18:04
        Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
        ked uz tak glxinfo alebo proste pozret v xorg.conf aky driver pouziva
        :(){ :|:& };:
    • Re: ATI open source ovladace - nechapem 14.06.2010 | 19:13
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Treba zistiť v súbore /var/log/Xorg.0.log aké renderovanie je momentálne dostupné. V prípade softvérového renderovania (sofwtare indirect rendering) môžeme túto skutočnosť brať ako kameň úrazu. V prípade že sa jedná o direct rendering, treba hladať problém inde.

      Kľúčové frázy ktoré by vás mali zaujímať ak chcete problém úspešne vyriešiť sú napr.: radeon, gallium3D, mesa, drm, kms.

      Problém môže robiť aj novšia verzia distribúcie, keďže teraz sa do popredia pretláča KMS a gallium3D - nová architektúra. Ktorá ešte nie je tak optimalizovaná, ale stále sa na nej pracuje.

      Sledovať novinky a testy novej architektúry môžete sledovať na phoronix.com
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: ATI open source ovladace - nechapem 16.06.2010 | 16:50
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        no pozeral som to a mam open source ovladace avsak vykon je mizivy... okolo 400 FPS. ako mam zvysit vykon?
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)