network manager mrzne - ubuntu 10.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.06.2010 | 17:35
harvejs   Návštevník
zdar vsetci, mam ubuntu 10.04, pred zopar dnami mi zacal blbnut network manager, pripojenie k wifi, network connections, teda vlastne vsetko co so sietami nejakym sposobom suvysi. ide o to, ze ak otvorim jednu z predoslich aplikacii (nastaveni) tak toto okno zmrzne (zvysok systemu funguje). ak najde wifi, tak cca po pol hodke prace od zapnutia pocitaca vyskoci okno kde ziada heslo. po zadani hesla prestane reagovat (zasa iba toto jedno okno) ale nepripoji sa to. ak pichnem dnu sietovy kabel, tak sa to pripoji.

skusil som nainstalovat wicd, to ide v pohode, ale ak sa chcem pripojit k wifi sieti, nahlasi mi to chybnu autentifikaciu (aj ked sa pripajam k nezabezpecenej sieti)

diki za pomoc
    • Re: network manager mrzne - ubuntu 10.04 16.06.2010 | 19:50
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      toto nastalo po aktualizacii programu?
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: network manager mrzne - ubuntu 10.04 16.06.2010 | 19:50
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      toto nastalo po aktualizacii programu?
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: network manager mrzne - ubuntu 10.04 24.06.2010 | 02:33
        harvejs   Návštevník
        vidi sa mi ze ano, ale skusal som dat v grube predoslu konfiguraciu a nepomohlo :(

        po case som zistil ze ono to nevytuhne uplne, len to ma reakcie strasne spomalene. teda ked zapnem comp tak to detekuje wifi az tak po 10 minutach. a ked zadam heslo pre wifi siet, tak okno zmizne taktiez az za niekolko minut a do vtedy vobec nereaguje.
        • Re: network manager mrzne - ubuntu 10.04 24.06.2010 | 09:29
          zaphod   Návštevník
          Pozri sa na logy
          grep NetworkManager /var/log/syslog

          pozri sa na logy keď ešte fungoval networkmanager
          grep NetworkManager /var/log/syslog.1
          zgrep NetworkManager /var/log/syslog.2.gz
          ...

          zisti čo sa zmenilo