amaroK, pri prehravani neprehrava

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2005 | 10:47
Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
Zdrawim! Potreboval by som poradit, s Linuxom zacinam a mam mensi problem. Pri prehravani hudby (mp3, ogg a vlastne vsetko) mi amaroK ani iny prehravac ktory bol pri distribucii (Suse 9.3) nic neprehra, len sa tak zatvari a pesnicku preskoci, je jedno aky format. Co som skusal tak funguje akurat RealPlayer ale ten nechcem a amaroK sa mi paci. Pouzivam KDE, vie niekto poradit? Dakujem
    • Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 10:10
      Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
      Skúste zmeniť Engine v nastaveniach (na xine alebo arts)... AmaroK ste inštalovali zo SUSE balíčkov alebo kompilovali?
      • Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 12:52
        Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
        to som uz skusal, amaroK som mal pri SUSE, engine je arts. Predtym tam bol este nejaky ale zmizol neviem preco. Skusal som instalovat gstreamer ale nikde sa nezobrazil...
        • Re: Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 16:21
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          najlepsi je XINE.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 11:00
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      AmaroK toto zvykne robiť aj keď danú pesničku nenašiel. Nepresúvali ste náhodou adresár s MP3, prípadne nejaké pesničky?
      • Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 12:49
        Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
        nie, to urcite. Robi to aj ak mu vyberiem subor priamo cez ponuku actions/play media
    • Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 15:55
      Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
      Nejak sa mi to podarilo vyriesit. Stiahol som aktualizacie pre Suse s nejakymi multimedialnymi balikmi a uz to ide. Neviem preco az teraz lebo predtym som rucne instaloval nejake kodeky a nic sa nezmenilo. Stale by ma ale zaujimalo ako sa da vybrat iny engine pre prehravanie.
      • Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 26.08.2005 | 22:22
        Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
        SUSE 9.3 tuším defaultne nemá podporu MP3.. ale OGG by mala mať. Engine sa zmení takto: v menu vyberiete Settings - Configure amaroK - Engine.
        • Re: Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 27.08.2005 | 00:54
          Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
          ano, ale ako tam pridam novy engine? Nainstaloval som gstreamer ale v tom zozname sa nezobrazil.
          • Re: Re: Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 27.08.2005 | 19:36
            Takáčik   Návštevník
            Hmm, malo by sa to tam zobraziť, aj keď najistejšie je to prekompilovať. Pri ./configure sa vám zobrazí, aké enginy budú potom dostupné.
          • Re: Re: Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 28.08.2005 | 00:04
            Pietro   Návštevník
            Treba nainstalovat este amarok-gstreamer (GStreamer Output Plugin for amaroK). Potom sa gstreamer zobrazi. Plati to aj pre xine, treba mat nainstalovany plugin amarok-xine. A pre engine Real Playeru amarok-helix.
          • Re: Re: Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 28.08.2005 | 00:08
            Pietro   Návštevník
            A teraz som si vsimol, ze mas SuSE 9.3. Tam to ide uplne lahko doinstalovat cez yast. Napis si vo vyhladavani v yaste amarok a najde ti amarok-gstreamer a aj ostatne pluginy a uvidis, ci ich mas nainstalovane.
    • Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 28.08.2005 | 16:52
      Avatar svestka Suse 9.3  Používateľ
      Dakujem vsetkym za pomoc, ten engine som zatial sice nepridal ale ja na to pridem hadam... Trochu sa s tym pozabavam
      • Re: Re: amaroK, pri prehravani neprehrava 29.08.2005 | 10:47
        Robert   Návštevník
        No ja mam ten samy problem na SuSE9.3. I po updatu ze serveru. A to i na 3 ruznych strojich a s enginy a nastavenim jsem laborovat zkousel. Na SuSE9.2 starsi verze jela super a moc jsem si ji tam oblibil. Stale verim, ze bude chyba mezi klavesnici a zidli, ale nemohu ji najit. Pokud jste nekdo na to prisli, prosim poradte. dik! Moc! e-mail: linuxovy.guru@seznam.cz