Sekcia "Skripty"

Sekcia: Komunita 24.06.2010 | 20:57
Dragon   Návštevník
Napadla ma taka myslienka, ktora mozno stoji za to, a preto by podla mna nebolo dobre nechavat si ju pre seba.
Co keby sa zalozila sekcia, do ktorej by ludia vkladali svoje vlastnorucne napisane skriptiky, ci drobne programy? Nejake vychytavky, klikatka, skratka cokolvek, co ma nejaky ucel a prakticky sa to da dobre vyuzit. Myslim, ze je vela veci, ktore mozno linuxaci robia pomocou prikazov, ale mnoho zaciatocnikov by mozno ocenili nejaky jeden-dva kliky namiesto 10 prikazov. Myslim, ze je toho mnoho, co by sa dalo urobit a obohatit si tak pacovne prostredie. V sekcii by potom mohli ostatny povedzme doplnat skripty niekoho ineho, ci vychytavat v nich nejake chybicky.
Co na to hovori ctena komunita? Myslim, ze by to aspon trosicka rozsirilo zaber tohoto portalu. Zdiela niekto so mnou nazor? Ma niekto iny? Myslite, ze by to bolo k niecomu alebo by to bolo zbytocne?
    • Re: Sekcia "Skripty" 24.06.2010 | 21:59
      pepo   Návštevník
      ja som za
    • Re: Sekcia "Skripty" 24.06.2010 | 23:09
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Myslím, že je to dobrý nápad. Len zostalo nejak ticho okolo vývoja, tak neviem.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Command-Line-Fu 24.06.2010 | 23:15
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Existuje na to výborný a slávny sajt:
      Command-Line-Fu
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Command-Line-Fu 25.06.2010 | 10:15
        Dragon   Návštevník
        :-)... No o tejto stranke som, priznam sa, nevedel. Ale nemusi to znamenat, ze keby bolo nieco taketo aj u nas, bolo by to zle. Ved aj linuxovych for je spustu. Neviem, ci si tymto linkom vyjadril suhlas, ci nie.
        • Re: Command-Line-Fu 25.06.2010 | 13:32
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Pochopiteľne, že súhlasím, už len pre filozofický dôvod, ktorý spočíva v tom, že by sa dala vidieť (a naučiť cez príklady) "mystická sila príkazového riadku v *nix".

          Mladí "gamesáci" vo Windows alebo Linux často používajú a hrajú svoje hry v mystickom vytržení prekonávania levelov bez toho, aby si uvedomovali akú obrovskú cestu musela prejsť HW technológia aby sa to mohlo uskutočniť a na vrchole akej obrovskej pyramídy vlastne stoja. Sem-tam si pri tom zafajčia aj nejakú tú maryšu, len preto aby to videli a prežívali ešte farebnejšie a intenzívnejšie, ako to dýcha z LCD obrazovky.

          Na začiatok by možno stačilo vybrať jednoduchý script, a otvoriť thread a rozobrať ho v Fóre, s poukázaním na silu, ktorá je v nom ukrytá ... a čo nám uľahčuje .
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Command-Line-Fu 27.06.2010 | 11:43
            Avatar piter Debian, ArchLinux  Používateľ
            :D bohovo ladne si zakomponoval do odpovedi na otazku o scriptovani marisku, gamesakov a lepsie prezivanie hier ked si zhuleny...
            co sa tyka sekcie tiez sa mi paci ten napad. ale do fora by som to nedaval, radsej maly, ale uzitocny clanok, to tu chyba viac a nestrati sa to z oci ked ludia prestanu komentovat.
    • Re: Sekcia "Skripty" 25.06.2010 | 00:42
      Avatar xirx Archlinux  Používateľ
      Pomohlo by to. Casto vyhladavam nejake skripty.
      Synchronized headbanging should be national sport.
    • Re: Sekcia "Skripty" 28.06.2010 | 00:46
      WlaSaTy   Návštevník
      :Co na to hovori ctena komunita?

      To isté, čo na sekciu bazár.
      • Re: Sekcia "Skripty" 29.06.2010 | 21:35
        Dragon   Návštevník
        Pokial viem, sekcia bazar bola celkom vitana... smutne vsak je, ze sa pre nu vela nespravilo.
    • Re: Sekcia "Skripty" 30.06.2010 | 18:15
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mozno by som skusil odporucit web www.surminet.com , kde chodi aj par zbehlych programatorov a nie je to tam precpane :) web je sice trochu ludoprazdny, ale je tam par veci, ktore sa siknu ;) a nebudeme aspon nosit drevo do lesa :)
      • Re: Sekcia "Skripty" 07.07.2010 | 21:51
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        kto robi s AJAXom, tak na vyssie spominanej stranke som dal uz aj jednu otazku ohladom AJAXu ;)