Pacman - instalacia a optimalizacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.07.2010 | 15:37
tommino   Návštevník
caute postrehol som ze sa menila verzia pacmanu (pre archlinux) a tak som si povedal ze vyskusam co je nove :P. a hned som sa zbadal...

pri instalacii balickov napr pacman -S gnome si uz nemozem vyberat balicky ktore chcem nainstalovat a ktore nie... vedel by mi niekto pomoct??

takisto je to aj s pacman -optimize . ani to nejde a kukam man pacman a tam uz ani optimize nieje.

za rady dakuijem
    • Re: Pacman - instalacia a optimalizacia 03.07.2010 | 22:03
      pejta   Návštevník
      vyber len niektorych balickov zo skupiny v 3.4 nie je mozny ... tuna to rozberaju http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=99680, mozno pomoze, a k tomu druhemu bodu - je to prikaz pacman-optimize
      • Re: Pacman - instalacia a optimalizacia 03.07.2010 | 23:02
        tomino   Návštevník
        jaj jasne :)... a k tym skupinam... kukol som sa na to a tam sa pise ze to je bug a potom ze to tak ma byt tak ja len dufam ze nie lebo to by bola velka skoda archu...
        • Re: Pacman - instalacia a optimalizacia 04.07.2010 | 00:24
          pejta   Návštevník
          vyzera, ze to funguje pomocou toho skriptu, a ak nie, tak stále môžeš mena balikov rucne prepisat :-) a ano, vyzera že to je nova "vlastnost", tak hadam sa spamataju, je to krok spat
          • Re: Pacman - instalacia a optimalizacia 04.07.2010 | 10:57
            tomino   Návštevník
            podla mna to je viac ako jeden krok kedze vyhodou archu je to ze si nainstalujes co chces... a vytvoris si lahku distribuciu... ak by m malo instalolvat vsetko tak jedinou vyhodou by potom bolo uz len aktualnost. rychlost by hned zmizla...