uchovavanie dat php

Sekcia: Programovanie 07.07.2010 | 12:49
nickname   Návštevník
Zdravim, mam taky problem na pozadi mi bezi v php.exe skript, ktory ziskava data
a ja by som potreboval nejak tie data dostat do prehliadaca u klienta teda tomu
komu su urcene... avsak je problem ze neviem do coho tieto data ukladat...
databaza je vylucena ked to ulozim do session tak to bude prebiehat iba v tom
konzolovom php.exe u klienta nie cookies to iste... napadlo ma to spravit vo
fajle ale tych dat tam moze byt velmi vela a mne moze stacit len zopar
poslednych dat... avsak keby som u klienta v prehliadaci mazal stare spravy a
nahodou by do toho fajlu prisiel zapis z php.exe tak by mohla nastat kolizia
lebo by zapisoval a v ten isty moment aj mazal co sa nesmie stat... chcel som to
riesit tak, ze po odhlaseni klienta sa fajl zmaze... avsak v tomto pripade moze
byt klient online aj 24 hodin denne... neviem si s tym dat rady ako by som mohol
tieto data uschovavat... vdaka za pomoc
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 13:08
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      platforma je windows? tam ti neviem poradit, v linuxe by som to riesil nejakym temp suborom/adresarom s vyuzitim exec, file a pod. ...
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 13:55
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Musis problem specifikovat.. Co chces aby dostaval klient, co skript spracovava a v akom rozsahu pamate az na zaklade toho ti budeme vediet odpovedat.. Je rozdiel ked ten skript ziskava znak "a" a je rozdiel ked to ziskava data na vykreslovanie nejakych kartografickych ukazatelov..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 16:13
      jimik   Návštevník
      data sa uchovavaju aj ked "klient" nieje prihlaseny? ak ano, ukladat do databazy a urobit prehliadanie tej databazy pre klienta. ak nie, nieje co riesit - klient sa prihlasi, php vezme data a da mu ich, do html vystupu dat refresh na nejake sekundy
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 16:44
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Administrátor
      Taktiež nevidím problém v ukladaní dát do databázy. Ak by si to chcel ukladať do súboru, tiež nie je problém, len treba ošetriť súčasný zápis z dvoch vlákien. Myslím, že priamo php má niečo na to, ale nie som si istý (minimálne som to videl vyriešené v nejakom frameworku).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: uchovavanie dat php 07.07.2010 | 19:49
      Avatar Jaroslav Petráš Debian sid/experimental@amd64  Používateľ
      Pokiaľ nie je možné zriadiť databázový server, odporúčam sqlite (http://www.sqlite.org/).

Referenčná príručka pre prácu s sqlite v php: http://www.php.net/manual/en/book.sqlite.php

SQLite is a software library that implements a self-contained, serverless, zero-configuration, transactional SQL database engine. SQLite is the most widely deployed SQL database engine in the world. The source code for SQLite is in the public domain.
      301 Keyboard Error <br/> Press any key to resume or F1 for setup...<br/> cyberasylum.eu
    • Re: uchovavanie dat php 02.08.2010 | 02:51
      Pouzival som nieco take ako adresar , kde som ukladal subory s nazvom podla casu - timestamp alebo japonska notacia Y-M-D-h-m-s (kvoli triedeniu).

Pokial zber dat zapisuje dlhsie, tak zapisuj s pracovnou koncovkou a po ukonceni zberu zmen koncovku.

Klientska strana by mala pracovat iba s konecnymi koncovkami, aby nedochadzalo ku koliziam pri citani a zapise.

Casove poradie suborov = poradie udajov. Ak treba historicke data (starsie ako x-dni) mazat, daju sa stare udaje identifikovat podla datumu a tieto mazat

Priklad:

DNI=30
      rm `find $WORKDIR -mtime +${DNI}`

alebo

DNI=30
      find $WORKDIR -mtime +${DNI} -exec rm "{}" \;