DVD ripping

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.07.2010 | 23:42
Dragon   Návštevník
Ahoj,
potreboval by som ripnut par filmov na DVD. A hladam nejaky sikovny a jednoduchy programik. Skusal som nasledovne AcidRip, DVD::Rip, Thoggen, VLC a ogmrip.

Moje poziadavky su nasledovne:
- moznost ripnut jednotlive tituly, jednotlive kapitoly mozu byt vyhoda
- moznost vybrat zvukovu stopu, viac stop zase vyhoda
- moznost nejako regulovat velkost videa (but zmena bitrate, rozlisenia, ci kvality vyjadrenej v relativnych cislach; najlepsia by vsak bola moznost nastavit velkost vysledneho suboru, pricom bitrate a pod. by si program vyratal sam)
- podpora viacerych kontajnerov (OGG, Matroska, AVI, MPEG minimalne)
- schopnost ripnut (kvalitne) slovenske alebo ceske titulky vo zvlast subore (viac naraz opat vyhoda)

Idealny s tych, co som skusal je ogmrip, az na jeden problem - tie titulky. Ak som spravne pochopil, titulky sa ripuju pomocou technologie ORC. A ako uz si asi domyslate, tu vyvstava problem, pretoze slovensky jazyk (ci cesky) je na tom fakt biedne a vysledne titulky su takmer nepouzitelne. Nehovoriac o tom, ze pri OGG kontajneri (a zrejme aj pri Matroske) mi to aj tak neripne do plaintextoveho suboru, cize nejake moznosti editacie su mizive. Ako tento problem riesite vy? (ak si sem tam nieco ripnete?)
    • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 00:05
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja osobne by som ripol len video+zvuk a titulky stiahol (napriklad opensubtitules.org, titulky.com)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 00:20
        Dragon   Návštevník
        No asi to bude jedine riesenie - prave som totiz docital jeden clanok a zistil som, ze titulky na DVD su riesene formou obrazku, ktory sa iba zobrazuje v prehravaci. Ulahcuje to napriklad vkladanie vychodoazijskych pisem a podobne, ale ma to aj iste nevyhody, ako som racil zistit.
        Este ak tak toto... Ak by sa to niekomu chcelo.
        Aspon som si zacal viac vazit pracu tych, co pracuju na titulkoch k filmom.
        • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 00:24
          WlaSaTy   Návštevník
          Je nejaký dôvod tie titulky prevádzať do textu? Ja by som ich nehal ako vyextrahovaný VOB pokiaľ nie je cieľom nejaké zariadenie neschopné práce s normálnymi titulkami.
          • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 00:54
            Dragon   Návštevník
            Vyextrahovany VOB, to je to, co mi spravilo pri OGG? Ze titulky boli sucast video suboru ako dalsi stream?
            Ak ano, ako potom titulky pripadne upravit? Pretoze pri slovencine alebo cestine su viac-menej nepouzitelne.
            • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 01:11
              WlaSaTy   Návštevník
              Nie.

              Myslel som titulky v pôvodnom obrázkovom formáte, teda tie čo už nemá zmysel opravovať keďže sú od výroby korektné. Aspoň obvykle.

              Ak by ich bolo treba opravovať, tak je len pochopiteľné že ich nejaký subtitle ripper neprevedie do korektného formátu.
              • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 02:15
                Dragon   Návštevník
                No jasne - toto mi nenapadlo. To by aj slo. Kedze si toto navrhol, zrejme s tym bezne programy pri prehravani problem mat nebudu vsak? Len aby nejak rapidne nestupla velkost vysledneho suboru - tieto titulky zaberaju zrejme ovela viac miesta, ze?
                Skvele - toto by bola druha alternativa. Trosku sa v tom este povrtam...
                • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 12:13
                  Dusan   Návštevník
                  Ono MKV kontajner zvládne aj VOB titulky (ale "hardvérové" prehrávače nemusia zvládnuť MKV+VOB). Mal som film s VOB titulkami v MKV, ale robilo hroznú paseku s prehrávačmi (aj mplayer aj XINE). Preto som tie titulky prerobil do srt a vložil naspäť do MKV.

                  Avidemux má funkciu na prevod titulkov z VOB to SRT. Len sa bude nutné s tým trochu pohrať.
                  • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 15:34
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ja osobne nepotrebujem mať titulky priamo v kontajneri (AVI/MKV) s filmom, bežné prehrávače ktoré majú podporu titulkov vo formáte VOB s tým nemajú problém. Stačí ich nazvať rovnako ako film, len s inou koncovkou. Takže mne to v pohode prehrá VLC a aj Mplayer.

                    Ale je pravda že postaršie stolné prehrávače také niečo nemusia pochopiť. Nuž, ale, nakoľko prichádza do úvahy formát MKV, tak tento problém môžeme vylúčiť. Veď tie staré stolné prehrávače čo nerozumejú VOB titulkom mimo obyčajného DVD nepochopia ani MKV.
                    • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 15:52
                      Dragon   Návštevník
                      Jasne, nevadi, ze prehravace to neprehraju - to nie je dolezite v mojom pripade. Cize pokial s tym nema problem VLC (ako keby s niecim mal :-)), mam vyhrate.
                      • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 16:31
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Pokiaľ má Dušan pravdu a avidemux zvládne aj OCR na titulky (teda ich prevod do textu) tak je vyhrané IMHO na furt. A pokiaľ to dokáže aj dodatočne z VOB titulkov, tak je ešte večšia pohoda.
                        • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 20:25
                          Dusan   Návštevník
                          Tu je návod

                          http://en.flossmanuals.net/Avidemux/ExtractingDVDSubtitles
                          • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 21:08
                            Dragon   Návštevník
                            Ale to imho aj tak robi iba za pomoci OCR, ci nie? Lebo ja si neviem predstavit nejaku inu metodu...
                            • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 23:22
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Pravdepodobne áno. Čínsky spôsob (predplatiť si armádu prepisovateĺov tak ako sa to deje pri captcha) má jedno silné negatívum. Zle sa im zasiela tá miska ryže ktorá má slúžiť ako úplata za vykonanú prácu.

                              Možno to stojí za pokus, ale mne nie. Ja avidemux nepoužívam a obvykle ani titulky.
                              • Re: DVD ripping 23.07.2010 | 17:33
                                Dragon   Návštevník
                                Este skusim porozmyslat nad tym cinskym sposobom... :-D. Ale aj tak najlepsie zatial vyzera ponechat ich v povodnom VOB.
    • Re: DVD ripping 22.07.2010 | 01:00
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      program k9copy si nahodou neskusal?
      Tiez dokaze dost veci, len neviem co vsetko ...
      Slackware