Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.07.2010 | 20:30
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Pekny den prajem

narazil som na zaujimavy problem.

Stiahol som a vypalil openSUSE v najnovsej verzii, ze si ho vyskusam. Siahol som po 64 bit verzii, pricom aj v minulosti som bez problemov 64 bitove linuxove distribucie testoval.

Narazil som na 2 problemy.

1) CD medium sa az na druhy krat skontrolovalo. Prvy krat zostalo stat na vyse hodiny s tym, ze nacitava Kernel a nacitalo sa len 11 percent. Na druhy krat vsetko OK a ziadne chyby sa nenasli.

2) Teraz vazny problem. Po uspesnej kontrole sa bez problemov pustilo LiveCD a funguje svizne, no instalacia sa zasekla na 92 percentach pri:

* Saving bootloader configuration...

Ako by ste riesili tento problem? Ak to teraz resetnem, nesposobi to nejaky problem pri spustani? Mam volnu particiu kde som chcel openSUSE nainstalovat. Prva particia disku je NTFS s WinXP.
    • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 23.07.2010 | 20:56
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      naslo sa pri prepnuti na prvu konzolu toto:

      starting vmtoolsd FATAL: module vmmectl not found
    • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 23.07.2010 | 22:22
      Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
      Windows to neposkodi, jediny problem by mohol byt ten ze uz aktualizovalo MBR a tym padom nebude mozne nabootovat po starom windows (vyriesi to konzola na instalacneho disku windowsu a prikazy fixmbr a fixboot)

      Povedal by som vsak ze je chybne instalacne cd (pripadne nieco s mechanikou). Pred vypalenim noveho disku by som ho radsej otestoval vo virtualom pc.
      A ak je ukladanie konfiguracie bootloadera ako posledna cinnost instalacie tak by som doinstaloval rucne bootloader.
      • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 23.07.2010 | 22:44
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        takze zrusene, skusene znovu, zase nic, no po restarte krasne nainstalovalo. medium je v poriadku, no mechaniku by som precistit mohol...

        teraz som na dalsom probleme - akymsi podivnym sposobom mi na livecd internet isiel, no v nainstalovanom systeme nie. nepametam si hlasku teraz presnu, no nieco typu "knetworkmanager nema povolanie manipulovat so sietami". skusal som cez yast, no totalne ziadna slava.
        • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 25.07.2010 | 13:16
          <<<>>>   Návštevník
          opensuse mas na vyber ci chces ovladat siet pomocou networkmanager alebo starym sposobom pomocou nastrojov ifup... ked chces mat teda toho networkmanagera co je pri liveku automaticky nastaveny tak chod yast -> nastavenie siete -> hned prva zalozka (vseobecne nastavenia) -> prva polozka zvol - ovladane pouzivatelom pomocou networkmanager
          • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 25.07.2010 | 18:05
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            toto nastavenie som nasiel a nastavoval som udaje (som pripojeny cez sietovku, pouzivam staticke IP adresy). nejde vsak nic z toho. Nasiel som taktiez nastavenie IPv6 ktore bolo default povolene, no vypol som ho a tiez to nemalo ziadny efekt. Podarilo sa mi ale dat ping na branu.
            • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 25.07.2010 | 18:32
              <<<>>>   Návštevník
              ked mas zapnutu moznost networkmanager tak dalej sa net nastavuje v networkmanageri (nie v yaste) mozno ho nemas spusteny - pre KDE => knetworkmanager ...
              • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 27.07.2010 | 21:56
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                tak internet sa konecne podarilo dat dokopy, sa ma to akosi velmi neskoro pytalo na vyplnenie brany... divny tento chameleon...

                no a narazil som na dalsi problem...

                ako vzdy, tak ten jednoklikovy instalator multimedii sa mi nepodaril. teda postupujem postupujem (prostredie KDE), no zacalo davat rozne hlasky ze ci vybrat riesenie take alebo take, teda ci neinstalovat doplnok alebo ignorovat nejaku zavislost atd... nic z toho.

                multimedia sa postupne dali, teda kedze VLC si poradi so vsetkym tak ho pouzivam. narazil som ale na vaznejsi problem pri instalacii grafickej karty. postup uplne obycajny, teda stiahnut run a spustit ho, nefunguje.

                stano@linux-uluz:~/Downloads> sh ati-driver-installer-10-6-x86.x86_64.run
                Created directory fglrx-install.cbFz4L
                Verifying archive integrity... All good.
                Uncompressing ATI Catalyst(TM) Proprietary Linux Driver-8.741.........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
                kdesu(17736) KDESu::PtyProcess::exec: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/process.cpp : 295 ] Running "/bin/su"
                kdesu(17736) KDESu::SuProcess::ConverseSU: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/su.cpp : 259 ] Read line "Password: "
                kdesu(17736) KDESu::PtyProcess::exec: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/process.cpp : 295 ] Running "/bin/su"
                kdesu(17736) KDESu::SuProcess::ConverseSU: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/su.cpp : 259 ] Read line "Password: "
                kdesu(17736) KDESu::PtyProcess::WaitSlave: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/process.cpp : 381 ] Child pid 17741
                kdesu(17736) KDESu::SuProcess::ConverseSU: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/su.cpp : 259 ] Read line ""
                kdesu(17736) KDESu::SuProcess::ConverseSU: [ /usr/src/packages/BUILD/kdelibs-4.4.4/kdesu/su.cpp : 259 ] Read line "kdesu_stub"
                ==================================================
                ATI Technologies Linux Driver Installer/Packager
                ==================================================
                which: no XFree86 in (/home/stano/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/usr/bin/X11:/usr/X11R6/bin:/usr/games:/usr/lib/mit/bin:.)

                Error: ./default_policy.sh does not support version
                default:v2:x86_64:lib::none:2.6.34-12-desktop:; make sure that the version is being
                correctly set by --iscurrentdistro

                Removing temporary directory: fglrx-install.cbFz4L

                Kde je presne chyba a co by pomohlo? pouzivam graficku kartu AMD/ATI Radeon 3850, ktora v *buntu fungovala po instalacii tohoto ovladaca. Je to tym, ze v najnovsom opensuse je novsie jadro a ovladac 10.6 ho dobre nepozna?
                • Re: Inštalácia openSUSE 11.3 KDE x64 zlyháva pri inštalácií GRUB 30.07.2010 | 01:40
                  Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
                  catalyst 10.6 podporuje linux kernel iba po 2.6.33...

                  skusal si aj Ati Catalyst 10.7?
                  tu mas rovno link... http://goo.gl/PJgp

                  a vyskusaj rovno vytvorit RPM balicek...
                  $ sh ati-driver-installer-10-7-x86.x86_64.run --buildpkg SuSE/SUSE113-AMD64