Jolicloud a problem skype microfon

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2010 | 19:27
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
No spojazdnil som na eee jolicloud vsetko ide ako ma len microfon nejde ani v skype ani co je original program v systeme sound recorder nic nenahrava a v skype sa ukazuje iba pulse a nie alsa ako to je mapr v linux mint vie mi niekto poradit ako dostanem zvuk teda spojazdnim microfon lebo inac je to fakt v poho system na tieto male stroje Asus eee pc 1001 px
    • Re: Jolicloud a problem skype microfon 29.07.2010 | 19:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      alsamixer pise nieco o mikrofone?
      • Re: Jolicloud a problem skype microfon 29.07.2010 | 23:41
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        no ak som sa pomylil tak sa ospravedlnujem ale ked som mal ine distro tak v skype sa dalo znenit aj ine ako len pulse tak by som bol rad keby mi niekto poradil
        • Re: Jolicloud a problem skype microfon 04.08.2010 | 14:45
          Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
          vie mi niekto povedať prečo ten microfon nechce isť aj v ubuntu netbook ? skušal som ho instal cez wubi ako sa to zachova a tam som narazil na wifi skušal som sa napojiť a našiel som radu že treba instal iny ovládač tak som sosol tento ndiswrapper-1.56 ale neviem ako sa inštaluje prosim o radu a aj tak som behal po inych forach a problém s microfonom som nevyriešil :(
          • Re: Jolicloud a problem skype microfon 04.08.2010 | 15:44
            Avatar phodinux Debian, macOS  Používateľ
            1.) mas ho zapojeny v spravnom porte?
            2.) funguje vobec ten mikrofon?
            3.) nemas ho stlmeny?
            • Re: Jolicloud a problem skype microfon 04.08.2010 | 17:06
              Trixx   Návštevník
              No je istotne dobre zapojený lebo je to netbook asus a ide o vstavaný mikrofón a tiež som myslel že je stlmený ale pred chvíľou som na wiki ubuntu cz našiel že ani nepôjde kým to nejak nepozbeham a tu je kameň úrazu :-) len toľko k tvojmu dotazu :) ale dik za opýtanie :-)
              • Re: Jolicloud a problem skype microfon 05.08.2010 | 15:55
                Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                Skusil som tento prikaz aby som sa mohol pocut v terminali arecord -D plughw:0,0 -f S16_LE - | aplay -D plughw:0,0 -f S16_LE - ale terminal mi vypisal toto
                Recording WAVE '-' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 8000 Hz, Mono
                Invalid rate plugin version 10002
                Playing WAVE 'stdin' : Signed 16 bit Little Endian, Rate 8000 Hz, Mono
                Invalid rate plugin version 10002

                Ja uz neviem co mam stym spravit asi to pojde do hajan a kaslem na cely jolicloud
                • Re: Jolicloud a problem skype microfon 09.08.2010 | 18:28
                  Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                  No a dnes som prisiel na to co mozno v tejto teme pomoze ked zapojim sluchadla tak zvuk sa vypne z reproduktora ale do sluchadiel uz signal nejde vie mi niekto poradit ci je to normalne aby mickrofon a sluchadkovy vystup mali spolocneho menovatela problemu ? a je to problem iba v linuxe pod xp to ide tam vo windowse soudruzi z ndr neudelali zadnou chybu iba v linuxe udelali soudruzi z ndr chybu
                  • Re: Jolicloud a problem skype microfon 09.08.2010 | 21:16
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Áno. Bešné zvukové čipy sú takmer identické a ich naletovanie na tej ktorej doske sa líši obvykle iba nacvaknutím koncoviek na jednotlivé vstupy a výstupy. Proste, ako si ktorý návrhár zmyslel keď navrhoval zvukovku na doske alebo na karte určitej verzie.

                    Asi by bolo vhodné pozrieť čo je to za dosku a zvukový čip, no a potom by malo pomôcť podhodiť korektnú hodnotu pre argument model pri načítavaní ovládača zvukovky.
                    • Re: Jolicloud a problem skype microfon 09.08.2010 | 21:32
                      Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                      ok beriem to ale aj tak sme sa nedostali k meritu veci preco mi nie je dane aj z wiki.ubuntu navodu rozbehat ten microfon a to ma stve lebo tym padom som odkazany na xp a to nebol moj zamer
                      • Re: Jolicloud a problem skype microfon 09.08.2010 | 22:43
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Nepredpokladám že by si tu čakal kým sa tu mihne človek ktorý má identický notebook ako ty aj a rovno používa rovnakú distribúciu že by sa tu podelil na počkanie so svojimi skúsenosťami.

                        Na výber ešte máme niekoho čo by si kôli tejto otázke kúpil taký notebook len aby Ti ten problém pomohol vyriešiť. Ale toto vylučujem aj ja keďže tento štýl zodpovedá komerčnej podpore.

                        Posledná možnosť je že sem dáš informácie o Hardware keďže nápis na nálepke nie vždy vystihuje totižto obsah balenia. Vieš načo slúži napríklad príkaz lspci -v ?
                        • Re: Jolicloud a problem skype microfon 09.08.2010 | 22:54
                          Trixx   Návštevník
                          Čo sa týka toho príkazu sorry moc tomu nerozumiem celému tomu príkaz riadku moja škoda ale zas ked som mal mint tak som to v pohode rozbehal aj za pomoci wiki ubuntu cz ale šlo to teraz som si vybral zas niečo z ubuntu a vidím že je to iné a pritom netbok ubuntu je horšie v ovládačoch tak som siahol po tomto a už iba ten micro a som spokojný :) zajtra pridám presne parametre
                          • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 00:18
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Ten príkaz vypíše že čo je to za železo.

                            Ide o to, že bežne sa rieši problém s Hardware v bodoch:
                            1. Vyskúšam aplikovať záplaty.
                            2. Vyskúšam inú distribúciu.
                            3. Pozriem typ Hardware a aj jeho revíziu a pozriem či nie je potrebné vnútiť detekciu ovládaču.
                            Pričom ktorý koľvek s tých bodov to môže vyriešiť. Záleží len od odchýľky v časovej implementácii ovládačov.

                            Predpokladám že si neskúsil dať aplkovať záplaty a tak isto si si nezapametal s ktorou verziou jadra sa tá zvukovka ako hlásila, najmä ak fungovala. Takže tu ostala len jedna odpoveď.
                            • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 05:14
                              Trixx   Návštevník
                              Distro som skúšal rôzne ubuntu na netbook aj easy peasy pričom posledné bolo najkrajšie ale najhoršie čo sa týka nastaveni ale toto jediné rozpoznalo wifi ani ubuntu to nevedelo a zvuk ide len nesmiem použiť slúchadlá potom je ticho :) ale akonáhle vytiahnem tak to znova ide a v easy peasy šiel microfon a tomu už vôbec nerozumiem aj ked ide stale o ubuntu len v inom obale :)
                              • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 13:09
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ja len že neviem či si dobre spomínam, ale blbuntu malo priamo nejakú verziu pre Aušus eee. Ale neviem či od roku 2008 už nebolo nahradené normálnym Ubuntu Netbook Remix-om. Žiaľ, stroje s inteláckym procesorom ma nezaujímajú, žere to neúmerne veľa elektriky oproti napríklad platforme ARM s ktorou som spokojný.

                                Inak, neviem či by nebolo jednoduchšie naozaj skúsiť či na tom stroji funguje normálna sieťovka cez kábel a jednoducho dať zaplátať systém. Dosť často to pomôže vyriešiť veľa problémov. Ak by to nepomohlo, tak je naozaj treba pozrieť jaké to má črevá a trochu sa s tým pohrať. Bez toho Ti môže pomôcť len Veštica Helga ktorá má kryštálovú guľu.
                                • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 15:19
                                  Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                                  vypis som dal sem lebo je moc dlhy a nedovolilo to pastnut sem http://uloz.to/5537441/vypis.odt
                                  • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 17:59
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Nie je ubuntu ako Ubuntu, najmä ak sa jedná to remix. A tu presne vidíme ako sa postupne pridáva podpora pre rôzne dosky s naletovanou rovnakou zvukovkou. IMHO bežný intelácky chip.
                                    00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)
                                    	Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device 8442
                                    	Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 22
                                    	Memory at f7cf8000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16K]
                                    	Capabilities: [50] Power Management version 2
                                    	Capabilities: [60] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit+ Queue=0/0 Enable-
                                    	Capabilities: [70] Express Root Complex Integrated Endpoint, MSI 00
                                    	Capabilities: [100] Virtual Channel <?>
                                    	Capabilities: [130] Root Complex Link <?>
                                    	Kernel driver in use: HDA Intel
                                    	Kernel modules: snd-hda-intel
                                    

                                    Čo si dal za riadok teda do toho súboru?
                                    grep snd-hda-intel /etc/modprobe.d/alsa*
                                    ls -l /etc/modprobe.d/alsa*
                                    

                                    Mohlo by tam byť niečo na spôsob:
                                    options snd-hda-intel model=3stack-dig
                                    ale nevylučijem že zrovna verzia 1001 potrebuje iný model. A odporučil by som aj povytiahnúť a zapnúť mikrofón v mixéroch (alsa a aj pulse).
                                    • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 22:34
                                      Trixx   Návštevník
                                      No čo sa týka toho riadka ja som tam nič nedával :) zatiaľ je všetko iba surové a iba komplet aktualizované :) a zapnúť mikrofón tak to je problém lebo ked ho zaškrtnem v alsa a zapnem tak sa automat dá do červeného je tam nejaká asi chyba softu alebo čo proste nejak sa to divne správa pravdu ked som mal na veľkom pc mint tak cez wiki som to rozbehal sám ale vidím že notas je iná káva ale čo už
                                      • Re: Jolicloud a problem skype microfon 10.08.2010 | 23:10
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        To si písal včera ty o tom návode na wiki.ubuntu? Ja len že som tam kedysi videl podobné riadky v takej nejakej príručke, tam.

                                        Mimochodom, v bubuntu sa používajú dve vrstvy ovládania hlasitosti. Alsa a Pulse. Tie sa niekedy pobijú aj s tlačítkami ovládajúcimi hlasitosť. Niekedy to nasere keď pomasírujú multimediálnu klávesnicu.