KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.07.2010 | 21:35
tominooooo   Návštevník
caute uz dlhsie mam gulas v prostredi ktore pouzit na arch, skusil som uz aj openbox ale bohuzial stale sa neviem rzhodnut ktore uprednostnit. bol som gnome uzivatel avsak je cas na zmenu kedze gnome sa pobera uplne zlou cestou. tak netreba na zmenu cakat rok, ked tak tak hned. rad by som prijal dake rychle odladene prostredie avsak take kde existuju aj dake vhodne nastroje na editaciu... napr nie ako pri openboxe, tam mi chybal panel, menu sa zle a tazko upravovalo a navyse bol by som rad keby v tom prostredi fungoval compiz. KDE je este dost nestabilne a casto pada... zaroven by som sa chcel spytat co je lepsie na arch, ci kdemod alebo klasicke kde. ptreto ak poznate nejake dobre prostredie ktore by bolo vhodne na 2 rocny komp a zaroven by ho nezatazovalo a bolo prakticke tak privitam kazdu radu.
    • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 21:58
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      teda ak som spravne pochopil:
      "KDE je este dost nestabilne a casto pada..." - KDE 4.*
      "klasicke kde. " - KDE 3.5.*
      • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 22:16
        tomino   Návštevník
        pisem o novom kde 4 ... a navyse niektore veci v nom zase tak dobre nefunguju napr ked pripojim externy disk tak mi ho potom sice odpoji, ale nezastavy takze sa stale otaca. to vo win a gnome nerobi. tam ho pekne odpoji.
        • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 22:59
          Avatar pejta Archlinux  Používateľ
          od kde4, kdemod neprináša vpodstate žiadne výhody, a zatiaľ mi kde ako také nepadlo ( cca 6 mesiacov), iba samotné aplikácie, takže so stabilitou to tiež nie je také zlé
        • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 23:46
          Grawp   Návštevník
          To ma sere už dlho, že KDE 4.* nepozná eject. Staré KDE malo aj umount aj eject a dali sa použiť zvlášť.
          Ale inak GNOME nedokáže 95% vecí s oknami, kláves. skratkami, nastavením myši čo dokáže KDE (nevravim o fancy blbostiach, ale o veciach ktoré tu boli už od KDE 3.*)
          • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 23:56
            tomino   Návštevník
            no a neda sa s tym nieco spravit? dost ma to stve... inak je tiez zufale ze linux ma len dve pracovne prostredia... tie ostatne neratam ako plnohodnotne kedze zijeme v IT dobe a kedze je linux open free tak a gnome idu dokaslat tak mi ostava KDE... inak KDE sa mi aj paci, vzhladom na to ake je robusne nezabera az tak prilis ram a ani top na tom nieje najhorsie aj ked by ho trebalo celkovo riadne odladit. :((... radsej nech sa na odladenie sustredia ako bugy. a inak to eject sa neda doinstalovat a bolo by to ? stve ma to fest kedze robim casto s externym diskom a raz uz bol pokazeny aj kvoli tomuto...
            • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 31.07.2010 | 03:38
              Avatar Grawp   Používateľ
              1. Najprv pridaj svojho usera do skupiny disk. Relogni sa. Vyskúšaj v konzole príkaz eject na ten disk. Ak funguje:
              2. V KDE control centre, v nastaveniach 'Device Actions' pridaj pre USB disky novú položku s ktorá bude púštať eject s cestou k tomu disku. Robí sa to tak, že sa za ten eject dopíše nejaká somarina uvedená s '%', ktorá sa rozvinie na napr. /dev/blalba .. proste cestu k tomu disku.
              • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 03.08.2010 | 13:52
                tomino   Návštevník
                pocuj nastavil som to v device actions avsak nechapem tomu ze pridat daky znak.... to mam akoze do prikazu napisat eject % /dev/sdb1 napr???
                • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 03.08.2010 | 14:32
                  Avatar Grawp   Používateľ
                  Podrž myš nad rámčekom kde píšeš command a vyleze ti nápoveda.
                  Nemožeš tam len napísať eject. Lebo program eject bez parametrov vysunie optickú mechaniku. A takisto tam nemožeš napísať eject /dev/sdb lebo by ti odpájalo len /dev/sdb! Ty potrebuješ aby ti odpájalo ten disk na ktorý v Device Notfieri klikneš.

                  Konkrétne tam naíšeš eject %d .
          • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 02.08.2010 | 18:33
            l_barbarossa   Návštevník
            Pokial pouzivas compiz, tak neviem, aka konfiguracia skratiek a spravanie sa okien ti este moze chybat. V compize sa da vsetko. Kym este nebol jednookenny gimp na svete, tak este aj ta jednookennost sa dala pomocou compizu nasimulovat.
      • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 30.07.2010 | 23:48
        Grawp   Návštevník
        teda ak som spravne pochopil:
        "KDE je este dost nestabilne a casto pada..." - KDE 4.*
        "klasicke kde. " - KDE 3.5.*
        Z dlhodobých osobných skúseností: Neplatí to pre 4.3 a vyššie.
        • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 31.07.2010 | 14:53
          Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
          Súhlasím, používam KDE 4.3.5 síce len niekoľko mesiacov, ale zatiaľ mi nepadlo ani raz. Padajú mi len niektoré aplikácie, ale to sa občas stalo aj v "odladenom" Gnome. Nechcem však tvrdiť, že KDE 4.x je úplne bez problémov.
          • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 31.07.2010 | 15:00
            tomino   Návštevník
            lenze je rozdiel medzi rolling update distrom a klasickym :P. v sucasnosti je uz KDE 4.5 na ceste... tak to je dost zmein v porovnani s KDE 4.3.5. ... a inak kde je nadherne prostredie, najma dolphim, amorok a aplety...
            • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 01.08.2010 | 02:30
              Avatar Grawp   Používateľ
              V Dolphin-e mi chýba zatial zopár vela nastevení. Napr. prepnutie aby mali všetky priečinky rovnaké nastavenia pohladu (ale keď to prepnem v konquerore tak to berie aj dolphin). A hlavne v konquerore sa dá nastaviť aby malo prednačítane inštancie a trebárs aj to aby mala každá svoj vlastný process. Tak mám prednačítaných zopár konqueror processov (tj. každý s vlastnou RAM) a keď kliknem na priečinok na ploche, tak ho otovrí takmer okamžite.

              Takéto drobnosti dosť chýbajú :P .
              • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 01.08.2010 | 02:31
                Avatar Grawp   Používateľ
                To "vela" som chcel zmeniť na "zopár", no "vela" som zabudol vymazať.
    • Re: KDE vs KDEmod vs GNOME vs ine gtk based 02.08.2010 | 02:15
      Dragon   Návštevník
      Openbox Ti nesadol zrejme aj preto, ze sa nejedna o plne pracovne prostredie - je to iba spravca okien.
      Bohuzial, skutocnych, plnohodnotnych pracovnych prostredi nie je az tak vela a Ty uprednostnujes uz poriadne prepracovane prostredia. Co som cital, KDE 4.5 by malo byt celkom rychle a stabilne. Mozno by bolo vhodne pockat na to.