Thunderbird update

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.08.2010 | 20:04
Marko   Návštevník
Bry vecer. Mam thunderbird 2.0.0.24 a chcel by som update na najnovisiu verziu. Ako je to v ubuntu 9.10 mozne updatovat bez toho, aby som musel TB instalovat nanovo ? Je potrebne pridat nejaky novy zdroj softwareu, aby mi boli ponuknute aktualizacie TB? Data, ktore v TB mam nemožem stratit. Dakujem. Da sa to vobec?
    • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 20:53
      xxxx   Návštevník
      pokial nemas pozadovanu verziu v repozitaroch, stiahni si binarku z ich webu tu... je tam ale k dispozicii len 32 bit. verzia...
      • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 21:08
        Marko   Návštevník
        No ale teraz ked to nainstalujem, tak budem mat prakticky 2 verzie. Myslel som, ci sa ta stara verzia neda updatovat nejakym sposobom. Ked si nainstalujem verziu z ich webu, tak to nebude ako teras, ale iba program v adresari (napriklad thunderbird) v mojom domovskom adresari.
        • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 22:37
          xxxx   Návštevník
          pozri, kde mas nainstalovaneho TB (zvycajne /usr/lib/thunderbird/) - cez synaptic si odinstaluj sucasnu verziu, rozbal stiahnuty archiv a nakopiruj jeho obsah do spomenuteho adresara ako root.... a mas plnohodnotnu instalaciu len s tym rozdielom, ze TB nebol instalovany z deb baliku...
          • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 22:55
            Marko   Návštevník
            Dakujem a ako je to s mojimi datami? Mozem potom pouzit adresar .thunderbird z mojho domovskeho priecinku, ktory je tam teraz?
            • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 23:13
              xxxx   Návštevník
              urcite ano, ale pre istotu si ho zazalohuj - pre pripad...
            • Re: Thunderbird update 01.08.2010 | 23:17
              xxxx   Návštevník
              ale upozornujem, ze spomenuty postup plati pre 32 bit system... ak mas 64 bit, musis doinstalovat baliky pre 32 bit emulaciu a TB nakopirovat do /usr/lib32/thunderbird/
          • Re: Thunderbird update 02.08.2010 | 01:09
            Avatar maor Kubuntu, Xubuntu, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
            Myslím, že Mozilla má repozitár aj na launchpade, tak si ho stačí pridať (možno cez Ubuntu Tweak, už si nepamätám, či tam bol) a nainštalovať TB napr. cez Synaptic.
            Som spokojný užívateľ LibreOffice