Zrýchlenie systemu s KDE 4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.08.2010 | 17:00
tomino   Návštevník
Caute chcem sa spytat ci neviete dake triky na Archlinux a na KDE mod ktory je vytvoreny z KDE (nemali by tam byt velke rozdiely)...

studeny start trva nieco cez 80 s,
start z hibernacie asi 40 s
priemerny top je: 0.3
system je 64bit, mam nainstalovany prelink aj preload, pamat je asi 1 GB zabraty z 2... procak je vojjadrovy...

pouzivam aj bleachbit a sweeper.

dakujem.
    • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 02.08.2010 | 18:02
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      ak nepouzivas dane funkcie vypni nepomuk, akonadi a dalsie sluzby, pripadne odinstalovat nepotrebne sucasti, ubrat widgety
      dalej mozes vypnut compositing kwinu a pouzit nejaku odlahcenu temu
      moje statistiky(C2D P8400/4GB ram/arch 64bit s kde(s kdemod som mal prakticky rovnake statistiky)):
      studeny start: 55s z grubu do pouzitelnosti systemu
      top average je medzi 0.05-0.2
      ram po zapnuti 350mb pri par programoch(FF,kopete,konzola...) a beznom pouzivani do 500mb
      cize dost drasticke rozdiely
      nepouzivam prelink ani preload
      :(){ :|:& };:
      • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 02.08.2010 | 19:42
        Mepho   Návštevník
        Ak ti ide o speed up bootu tak vypni preload...
        Preload zrychluje veci tym ze predcitava do pamate software cim setri cas pri samotnom spustani softwaru.
        Ak preload zacne ,,preloadovat" veci ako openoffice, firefox, gimp tak to dost spomali boot ale zase velmi zrychli pracu...
        Prelink urcite nechaj, ten zrychli pracu podstatne, len si to hod do cron-u na bckground a daily mod popr ak uz mas vsetko ponastavovane tak to hod na spustenie len raz za mesiac.
        Dalsi dobry napad je skompilovat si kernel bez pouzitia zbytocnych modulov resp nahadzat vsetko nepotrebne do modulov a potom delaynut samotny start modulov na zaciatku..
      • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 02.08.2010 | 23:08
        tomino   Návštevník
        ja som nevedel ci si mam dat kde alebo kdemod... raz som skusil kde a system ostal zatazeny... procaky asi na 50 % oba tak mi tam daco robilo sarapatu.... tak som skusil kdemod a som na nom len preto lebo je vraj "upravena" na archlinux... aj ked neviem v com...

        okey ten preload vypnem, nemopuk vypnuty.


        inak grawp alebo ako sa volas... (sry), ako to mam dat do cronu? tomu nechapem. co tym ziskam?
        • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 03.08.2010 | 00:51
          tomino   Návštevník
          zrychlil som to trosku... cisty boot trva tych 45 sekund, z mkinitcpio som odstranil sata, scsi.... ramka je na 370 MB s pustenou operou, priemery top:0.1..... avsak stale mam pospustanych mnoho veci v rc.conf.... konkretne ma zaujima acpi a acpid.... ptrebujem to ?

          dalej mam problem pri boote, ked sa mi nacitavaa fbsplash a vyzve ma aby som definoval cestu k swapu co mam, neviem preco sa ma to pyta... pomozete mi ?
          • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 03.08.2010 | 11:23
            Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
            acpi/acpid je modul/demon na spravu spotreby a hlavne jej znizovanie takze je to podstatne hlavne na notebookoch
            :(){ :|:& };:
            • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 03.08.2010 | 11:31
              tomikno   Návštevník
              takze staci ked budem mat nainstalovane acpi a v rc.conf pridane acpid? alebo je fajn ked mam pridane oba (acpi a acpid) v rc.conf?

              ten boot som uz vyriesil.
              • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 03.08.2010 | 15:55
                teplos   Návštevník
                skus troska zanalyzovat boot aby si prisiel nato co trva najdlhsie.

                Pozri si toto napriklad:
                http://wiki.archlinux.org/index.php/Bootchart
              • Re: Zrýchlenie systemu s KDE 4 03.08.2010 | 15:55
                Mepho   Návštevník
                hej to staci, v pripade, ze mas ntb je acpi daemon dolezity, hoci sa da vacsina veci ponastavovat rucna (takt CPU, system governor, jas, vykon wifi+bt, powermode zvukovky, grafiky a tak).
                V home PC je to zbytocne ak teda nie si greenpissak resp nemas strasne ucty za elektrinu (hoci to moze setrit HW, tak ci tak to prezije zivot bezneho PC ~3-5rokov).
                Ak ale chces ist ozaj po rychlost + setrit baterku skus xfce, fluxbox,awesome. Tieto nezeru ani 50MB RAM a temer nic z baterky + su velmi rychle pokial nespustaju nejake appy pisane primarne pre kde (qt) / gnome (gtk)...