Obnova partition disku ext4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.08.2010 | 15:44
Martin   Návštevník
zdravim
mam taky problem ze z nicoho nic sa mi restartoval pc a cely disk co som mal rozdeleny na
C (vista) ,D (win7),E (zaloha), a ubuntu...a to mi dalo ako jeden disk C...

D a E som potom obnovil pomocou programu ale linux mi nejde nijako obnovit da sa to este dako zachranit?

win7 mi po obnove funguje bezchybne tak disk by nemal byt poskodeny.
najlepsie by mi bolo obnovit celu cast disku ext4 ale ak to nepojde budem rad aj zo subormi co som tam mal....

dakujem
    • Re: Obnova partition disku ext4 06.08.2010 | 16:26
      Avatar Grawp   Používateľ
      Použi program testdisk. Nabootuješ z nejakého livcd a nainštaluješ daný testdisk a spustíš v konzole.
      • Re: Obnova partition disku ext4 06.08.2010 | 17:45
        Avatar Ferdinand Neusch   Používateľ
        Alebo fsck.ext4, tiez dostupny v kazdom lepsom LiveCD..
        • Re: Obnova partition disku ext4 06.08.2010 | 19:00
          Avatar Grawp   Používateľ
          testdisk a fsck sú nástroje na úplne odlišné účely. testdisk hladá zmazané partície. fsck opravuje filesystém a je jedno či je na partícii, v súbore, alebo v RAMke.
          • Re: Obnova partition disku ext4 07.08.2010 | 00:36
            Avatar Ferdinand Neusch   Používateľ
            Ja som nepovedal, ze su totozne, mal som len pocit z prveho threadu, ze on ma problem s filesystemom. Precital som si ten thread prave este raz a stale mi uplne nezapina s cim ma vlastne problem popravde.
            Co slovo obnova znaci popravde stale netusim, takze sa nejdem hadat. Len by som asi odporucil podla moznosti spravit cez dd zalohu ak je to mozne...
            • Re: Obnova partition disku ext4 07.08.2010 | 20:26
              WlaSaTy   Návštevník
              Problem bol v tom, ze mu zmizli logicke disky. Pri ich oprave (asi cez instalacne CD a nejaky bod obnovy) sa mu podarilo obnovit disky s ktorymi vedel MS pracovat.

              Takze rada s programami testdisk a fsck bola spravna. Ci mu vsak pomoze je otazne kedze tie prdtukty od MS obvykle pokazia naco siahnu. Mams nimi svoje skusenosti.
              • Obnova partition disku ext4 08.08.2010 | 14:58
                martin   Návštevník
                takze testdisk mi to obnovil ale len 400 mb naslo ktore nebolo schopne citat takze som sa na to vykaslal na nainstaloval odznova... dik za odpovede