rozhodena grafika Plymouthu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.08.2010 | 18:33
Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
Po nainstalovani ovladaca ku grafickej karte mi pri starte ubuntu 10.04 nabehla plymouth animacia ale v malom rozliseni... ako sa da nastavit aby bola tak ako predtym? predtym mi zobrazovalo v strede obrazovky male ubuntu logo s tymi gulickami, a teraz to mam cez celu obrazovku roztiahnute... poradte prosim vas niekto
    • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 19:00
      Avatar m4jkl   Používateľ
      ovladac, ktory si nainstaloval pravdepodobne nepodporuje KMS. vyskusaj open source ovladac, ak existuje a je schopny/dostatocny.
      • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 19:18
        Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
        ubuntu mi ponuklo len dva ovladace v spravcovi a robia to obodva... v NVIDIA X Server Settings to nepojde niekde spravit?
        • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 19:35
          Avatar m4jkl   Používateľ
          ak sa jedna o proprietarny ovladac, tak sa to AFAIK nastavit neda. open source "nouveau" driver by mal KMS podporovat.
          • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 20:17
            Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
            a podporuje aj akscelerovane prostredie?
          • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 21:11
            Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
            nasel som nejake veci ohladom toho drivera ale som stoho uplne blby... nijak mi to nechces ist ... :-( nevem si uz dalej rady... pomozete niekto?
            • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 21:30
              Avatar m4jkl   Používateľ
              preco si instaloval tie proprietarne ovladace? predtym nieco nefungovalo?
              • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 21:36
                Avatar br0c3k Ubuntu 10.10  Používateľ
                3d akceleracia
                • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 21:39
                  tomino   Návštevník
                  tento problem potvrdujem aj ja... po nainstalovani ati ovladacov boot zacal blbnut... neukaze mi logo a nakoniec ho ukaze ze je uz plne nacitane a navyse v malom rozliseni... a preco to pouzil? vsak tym dosiahnes rad taky vykon
                • Re: rozhodena grafika Plymouthu 16.08.2010 | 21:44
                  Avatar m4jkl   Používateľ
                  predtym 3d akceleracia vubec nefungovala? v kazdom pripade mas iba 2 moznosti.
                  - zmier sa s tym, ze obrazovka pri boote bude taka ako ju vidis teraz, ale budes mat vykon proprietarnych ovladacov
                  - vrat sa spat k nouveau ovladacu, ak ten 3d vykon zas tolko nepotrebujes

    • Re: rozhodena grafika Plymouthu 17.08.2010 | 00:30
      Peter2   Návštevník
      Skus pozriet tu. Ja som to komplet rozchodil na proprietarnom ATi drivery. Staci trosku anglictiny, resp. nejaky translator. Pripadne este pogooglit, navodov je na nete viac.