Zvukovka nejde tak ako by mala

Sekcia: Hardware a Drivery 19.08.2010 | 23:54
alamos   Návštevník
Cawte mam probrem so zvukovkou ked pripojim sluchatka tak zvuk mi vychadza aj z reprakov na booku, co mi pri WIN automaticky vyplo repraky a zvuk isiel len cez sluchatka. Tymto by som vas chcel poziadat o radu, zvukovka ‎nVidia Corporation MCP67 High Definition Audio a linux Mandriva 2010.
    • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 00:09
      WlaSaTy   Návštevník
      Zvukovky s takouto funkcionalitou zvyknu mat niekde v mixeri zaskrtavatko "headphone switch". kukni do alsamixera ci to tam nie je :-)
      • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 00:17
        alamos   Návštevník
        No nic take tam nieje mne sa zda ze nieco bude s driverom lebo pri instalacii sa mi nastavilo ‎snd_hda_intel a ja nemam ani tusenia ci to ma bit tento ovladac ci nejaky ini, som skusal najst na nete na moju zvukuvku ovladac na linux ale bezvysledne. tak sa chcem spitat ci by si nevedel ze aky driver mam nastavit, alebo ci sa da stiahnut niekde na nete.
        • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 00:25
          WlaSaTy   Návštevník
          Len pre istotu. Ktory mixer si skusal?
          • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 00:40
            alamos   Návštevník
            no neviem ako to myslis za ktory? V nastaveniach kmixu "configure channels" som si dal zobraziť vsetky kanaly a nebolo tam nic take ze headphone switch, potom som sa pozrel do Manage your hardware-sound configuration a ani tam nebolo.
            • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 00:57
              WlaSaTy   Návštevník
              Ja len tak. V Linuxe sa totizto primarne ovlada hlasitost systemom pulse audio. To pulse audio sa stara o zmiesavanie zvuku z roznych programov, smerovanie nahravania z mikrofonu tak aby nejaky mallware neodpocuval alebo aj o aplikovanie zvukovych efektov. Ale nema priamu podporu prepinania nastaveni zvukovky. O tu sa stara bud priamo Dbus alebo spodna uroven Alsa. Takze, pouzil si KMix(er) v ktorom si prepol na ovladanie alsy, alebo si rovno pozrel do alsa mixeru? Nejako sa mi nezda ze by to v mandrive vyhodili, notebookov je stale viac a viac.
              • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 01:11
                alamos   Návštevník
                No ako by som ti to povedal :D ja ti nerozumien ani slova pretoze linux mam max tyzden, ale ak mi povies ze ako by som sa mal kuknut do alsa mixeru tak ja ti poviem ci tak som robil alebo nie. Lebo ja som sa nato pozeral tak ako som ti napisal ze cez Manage your hardware-sound configuration tam mi vyskocilo okno s tym textom : Môžete si vybrať z alternatívnych ovládačov (OSS alebo ALSA) pre vašu zvukovú kartu (nVidia Corporation|MCP67 High Definition Audio)
                Vaša karta momentálne používa ALSA "snd_hda_intel" ovládač (štandardný ovládač pre vašu kartu je "snd_hda_intel"). A dole som mal moznost vybrat si ovladac a policka na zaskrtnutie
                enable PulseAudio
                enable 5.1 sound with Pulse Audio
                enable user switching for audio application
                use Glitch-Free mode
                a nic viac.
                • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 12:34
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Otvor si terminál, asi to bude niečo ako KTerm alebo tak nejak. A v ňom spusti program alsamixer. V ňom by mala byť ponožka "Headphone Detect Autoswitch", po slovensky neviem ako sa to volá. Lokalizáciu nemám. Ale bude to niečo s prepínaním sluchátiek. U mňa na zvukovom prevodníku ke to takto (ani zvukovka to nie je takže preto to mám také prázdne):
                  kuk.

                  Ak to tam nebudeš mať, tak bude treba pozrieť parameter model pre načítanie zvukovky. Možno si to myslí že je ten prepínač zo sluchátiek na inom kábliku :-)
                  • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 18:16
                    alamos   Návštevník
                    No az taky sprosty niesom aby som myslel ze nejaky prepinac na kabliku. No kukol som sa na to a mam tam len Headphone napisane, pozrel som to cele a nevedel som nastavit aby samo detekovalo sluchatka.
                    • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 20.08.2010 | 18:37
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Pozor, ja hovorim o prepojeni na plosnom spoji z konektora na sluchatka ktory je zapojeny na GPIO port zvukovky. Nie o nejakom tlacitku jake sa dava na handsfree k mobilom (na zdvihnutie hovoru alebo prepnutie na inu pesnicku ci inu radio stanicu).

                      Inak v tom alsamixeri. Pokial tam mas MM ako Muted (umlcane), tak na to prejdi sipkami a stlac mysliim ze "m" a odid cez klavesu escape. Potom by to uz malo fungovat.
                      • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 21.08.2010 | 20:11
                        alamos   Návštevník
                        Pocuj ty si asi nejaky naruseny ci?? Ako ti mam vysletlit ze nemam tam nic take ako "Headphone Detect Autoswitch" sa kukni sem ked to nevies pochopit , a k.k.ta si rob z niekoho ineho hej si myslis ze si nejaky borec alebo king a pre tvoju zaujimavost som elektrotechnik takze mi take somariny nemusis vysvetlovat.
                        • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 21.08.2010 | 21:18
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                          Urážať vie každý, WlaSaTy sa ti snažil poradiť a ty ho odpálkuješ. Hľadaj si pomoc kde chceš, alebo sa prelaď na inú vlnovú dĺžku a skúsime ti poradiť.
                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 21.08.2010 | 21:24
                            alamos   Návštevník
                            bedna cital si aj tie komentare vyssie alebo len posledne dva????
                            • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 14:04
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Hlavne ze ty si kompletny. Sa uz asi nema vyznam opytat ci si vybral zovrazenie vsetkych poloziek mixeru a ci si presiel sipkou az na koniec. Ved predsa blby niesi. Tak isto nema vyznam sa opytat, ak to nie je naozaj v mixeri, ci si skontroloval parameter model pre zvukovku ktory upresnuje nacvaknutie GPIO. Ved si samostatny.

                              Preco mam ten dojem ze vsetky otazky v ktorych sa objavi tvrdenie ze zadavatel otazky urobil vsetko a bez chyby pise ten isty clovek? Aspon poslednych par tyzdnov to tak vyzera.
                              • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 14:57
                                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                ja to tu nechapem cele...

                                clovek A napise ze ma nejaky problem
                                clovek B napise ako by to riesil byt na jeho mieste
                                clovek A nie je spokojny s tym co mu pise clovek B a zacne ho hrubo urazat

                                kto to chape, nech mi to prosim vysvetli...
                                • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 15:16
                                  WlaSaTy   Návštevník
                                  Na svete existuje urcite percento ludi ktory o sebe tvrdia ze su bezchybny. Vravia ze vsetko robia spravne, ale na druhu stranu, obcas potrebuju pomoc. A tu je zakladny rozkol. Keby to co hovoria bola pravda, tak tu pomoc nepotrebuju. Su to ludia s vyraznym verbalnum prejavom ktory dokazu modulovat. Obcas aj nevhodnym sposobom.

                                  Obvykle takych ludi spoznas podla absencie slov ako prosim a dakujem. Maju aj ine poznavacie znaky.
                                  • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 16:37
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    dakujem, uz to chapem :)

                                    k teme: podla mna je vacsinou pri audio chyba v softverovom nastaveni alebo v tom, ze to nie je nejakym sposobom podporovane.
                                    • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 17:58
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      Ano. Bud nevyhovuju standardne nastavenia, alebo je treba pomoct autodetekcii zeleza. Kompletnu nefunkcnost som uz davno nevidel a tejto temy sa ani netyka.
                                      • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 22:54
                                        alamos   Návštevník
                                        Pre vasu zauimavost skusal som aj vsetky parametre "model" nastavit co som nasiel na http://wiki.mandrivalinux.cz/navody-problemy-zvuk-instalace?s[ . A urazat ma zacal on s tym ze citujem: "Možno si to myslí že je ten prepínač zo sluchátiek na inom kábliku :-)" a dalej "Pozor, ja hovorim o prepojeni na plosnom spoji z konektora na sluchatka ktory je zapojeny na GPIO port zvukovky. Nie o nejakom tlacitku jake sa dava na handsfree k mobilom (na zdvihnutie hovoru alebo prepnutie na inu pesnicku ci inu radio stanicu)." tak toto som bral ako urazku.
                                        • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 23:24
                                          WlaSaTy   Návštevník
                                          Pravdepodobne to bol na Teba zbytocne zlozity text.

                                          No, co dodat. Keby si povedal co si uz skusil, tak by sme sa mohli pohnut. Ale mal si na to dost dobry dovod ktory tu uz pozoruju ludia dlhsiu dobu. Takto sme sa len zbytocne tocili v kruhu. A vies koli komu?
                                          • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 22.08.2010 | 23:35
                                            alamos   Návštevník
                                            No asi koli tebe, lebo ked som ti tam vyssie vysvetloval dva krat ze v alsamixer nemam nic take co si popisolval ako "Headphone Detect Autoswitch" a ty si potom zacal s tym ze nemyslis prepinac na kabli ako maju mobili a ze myslis prepojenie na plosaku
                                            • Re: Zvukovka nejde tak ako by mala 23.08.2010 | 00:06
                                              WlaSaTy   Návštevník
                                              Az na taku drobnost. Ked padli tie slova ktore Ta akoze urazili, tak si este ani nevedel ze ako vyzera mixer pre Alsu a tak si nemohol potvrdit ci to tam mas alebo nie. A uz vonkoncom si nemohol potvrdit ci to tam nie je kedze si sa nedostal ani sipkou doprava.

                                              Proste, isla na Teba jasna otazka, a vratila sa rozmazana odpoved. Mas nejaky dovod preco sa tak chovas, napriklad frustraciu alebo si len spadol zo schodov?