boot do grafického režimu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2005 | 23:29
Avatar hyppolit SUSE 9.3  Používateľ
Zdravím, pri spustení Linuxu mi systém skončí v textovom režime, (vypíše Could not start kdeinit. Check your installation) aj keď predtým vždy prešiel do gr. režimu. Nič som s tým nerobil, aspoň o tom neviem (som abs. začiatočník, mám SUSE 9.3 asi 4 dni). Keď chcem prejsť z textu do gr. tak vypíše: xset: unable to open display "" xsetroot: unable to open display ' ' startkde: starting up... /usr/X11R6/bin/kde: line 240: 6006 Bus error LB_BIND_NOW=true kdeinit+ kcminit startkde: Could not start kdeinit. Check your installation. Error: Can't open display: Warning: connect () failed: No such file or diretory. /usr/X11R6/bin/kde: line 257: 6008 Bus error Kwrapper ksmserver $KDEWM startkde: Shutting down... Warning: connect () failed: No such file or diretory. Error: Can't contact kdeinit! startkde: Running shutdown scripts... startkde: Done. Čo by sa s tým malo a dalo urobiť... Vďaka
    • Re: boot do grafického režimu 29.08.2005 | 23:29
      m0d0r   Návštevník
      pokial mas linux iba 4 dni ;) atk sa neboj a kludne ho preinstaluj :) lebo si asi urcite nieco zle spravil (napr behal po systeme ako root ;):) hehe alebo ak nic :) tak skus pustit iba ciste X-ka ;) logni sa do konzoli a napis "startx" :) a ked ti aspon to pojde ;) tak skus preinstalovat iba KDE ak to zvladnes bez glafickeho rezimu :) i ked ak ti uz pojdu X-ka skus pustit v xterm-e yast ;) ci ako ;) cez to to mozno rozbehas ;) a ked to uz rozbehas