hra CS 1.6

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.08.2010 | 01:05
Avatar David Ubuntu 10.4  Používateľ
Neda sa mi nainstalovat hra cez Wine. dam setup alebo autorun a pod a vypise mi toto:

The file '/media/CS/setup.exe' is not marked as executable. If this was downloaded or copied form an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit.

Preklad:

Súbor '/ media / SK / setup.exe' nie je označený ako spustiteľný. Ak toto bol stiahnutý alebo je skopírovaný forme nedôveryhodného zdroja, môže to byť nebezpečné pre spustenie. Pre viac informácií, prečítajte si o spustiteľný bit.

V com je chyba?
Dakujem za odpoved.
presiel som na Linux, mam ho par dni tak majte so mnou strpenie. Dakujem :)
    • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 01:40
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      podla popisu chyby subor nema prava na spustenie, skus mu nastavit "is executable" vo vlastnostiach alebo pomocou prikazu(pre subor /media/CS/setup.exe, samozrejme, v pripade potreby upravit cestu):
      chmod +x /media/CS/setup.exe
      v kazdom pripade toto chovanie je pre wine dost neobvykle(osobne som sa s tym nestretol) tak doporucujem zvysenu opatrnost pri spustani
      :(){ :|:& };:
      • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 15:11
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        prave je to obvykle v poslednom case. riesim to nakopirovanim na disk, kedze nemozno subor na CD upravovat
        • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 15:43
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          umask pri mounte nefunguje?
    • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 01:47
      Grawp   Návštevník
      Hovorí ti niečo exutable bit? Lebo ak nie tak si prečítaj toto.

      Inak povedané spustitelnosť v *nix neni daná príponou .exe a podobne, ale je to vlastnosť súboru ako vo win read-only, alebo hidden.
      • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 02:40
        miso   Návštevník
        Zaujimave, mne sa napr. video "spusti" aj bez executable bitu, funguje to dokonca aj v mc. Pritom to funguje obdobne ako wine (program $subor). Naopak bash mi po nastaveni x bitu a spusteni .exe suboru vrati "cannot execute binary file" cim samozrejme nechcem tvrdit ze sa prislusna asociacia s wine neda nastavit aj tam.
        • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 03:12
          Grawp   Návštevník
          Treba rozlišovať medzi otvoriť a spustiť.

          V skratke súbor sa dá vždy otvoriť.. v text. editore, vo video prehrávači.. samozrejme ak sa pokúsiš otvoriť text v prehrávači, prehrávač vypíše chybu.. ale súbor otvoril... aspon na to aby zistil, že jeho obsahom neni video.
          Spustiť sa však dá len keď má nastavený executable bit, samozrejme to nezaručuje že spustený bude.. je blbosť púštať text, či video, spustiť možno len aplikáciu.

          exe súbor sa nespúšťa, ale otvára vo wine. Avšak aby bol dodržaný nejaký štandart wine súbor neotvorí pokial nemá executable bit, tak isto ako samotný linux nepustí nejaký program bez executable. Je to úplne umelý krok...
          • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 13:03
            miso   Návštevník
            Zaujimave, myslel som ze programy/algoritmy sa tradicne vykonavaju a spustaju. Nemenej zaujimave je ze u mna wine subor "otvori" aj ked nema x bit, rovnako ako ld-linux.so.2 nativnu linuxovu binarku bez x bitu. Cize oba programy u mna na "nejaký štandart" zvysoka kaslu, okrem situacie ked sa binarka nachadza na noexec filesysteme ale tam sa o to stara priamo kernel. Otazka teda znie, ci je problem skutocne v samotnom wine, ako tvrdis Ty, alebo v nastaveni prislusneho klikatka, pripadne vo wrapper skripte.
    • Re: hra CS 1.6 26.08.2010 | 02:29
      Avatar David Ubuntu 10.4  Používateľ
      vyriesene. ja som to mal na cd. spravil som z toho image subor na plochu a uz to slo cez wine nainstalovat.
      presiel som na Linux, mam ho par dni tak majte so mnou strpenie. Dakujem :)