Kubuntu 10.04 Twin view a sieť

Sekcia: Hardware a Drivery 27.08.2010 | 11:58
Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
Zdravím vás,

nainštaloval som si nové kubuntu 10.04 na svoj počítač a bol som z neho unesený. Nastavil som si obidva monitory, sadlo správne rozlíšenie, nastavil ten správny look a behal som po nete. Neskôr som nastavil i nonfree ovládače, aktivoval, a nastavil grafickú akceleráciu. Od toho okamihu mi už však išiel iba primárny monitor. Čo som čítal, stačilo sa dosť dlho hrať s nvidia center - alebo ako sa to presne volá, a ono sa to rozbehlo. U mňa však nie. Nechal som to teda tak a vypol som mašinu. Pri dalšom zapnutí mi už nenabehla ani sieť... mám doma dhcp na routri, kubuntu píše network non manageable a hotovo. Skúšal som pozrieť nastavenia, tie sú správne, dhcp, ale nepripojí a nepripojí. Sieť je inak v poriadku, momentálne píšem z Visty, na tom istom železe. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Je to mrzuté, že sa to takto pár hodín po inštalácii ( áno, aktualizoval som distro hneď po inštalácii ) zasekne a stojí.

Ak mal niekto podobný problém, dajte vedieť, čo sa vám osvedčilo ako riešenie.
Vďaka
    • Re: Kubuntu 10.04 Twin view a sieť 30.08.2010 | 16:06
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
      Skús vypnúť compiz "efekty na ploche". KDE ma rozbitý network manager, skús nainštalovať Gnome network manager, teraz sa tu riešil podobný problém, občas sa stačí pozrieť :) A ešte naštartuj terminál, napíš: lspci výpis hoď sem. Z terminálu sa kopíruje ctrl+shift+C
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org