Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.08.2010 | 13:11
Vlado   Návštevník
Zdravím vás,

nainštaloval som si nové kubuntu 10.04 na svoj počítač a bol som z neho unesený. Nastavil som si obidva monitory, sadlo správne rozlíšenie, nastavil ten správny look a behal som po nete. Neskôr som nastavil i nonfree ovládače, aktivoval, a nastavil grafickú akceleráciu. Od toho okamihu mi už však išiel iba primárny monitor. Čo som čítal, stačilo sa dosť dlho hrať s nvidia center - alebo ako sa to presne volá, a ono sa to rozbehlo. U mňa však nie. Nechal som to teda tak a vypol som mašinu. Pri dalšom zapnutí mi už nenabehla ani sieť... mám doma dhcp na routri, kubuntu píše network non manageable a hotovo. Skúšal som pozrieť nastavenia, tie sú správne, dhcp, ale nepripojí a nepripojí. Sieť je inak v poriadku, momentálne píšem z Visty, na tom istom železe. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Je to mrzuté, že sa to takto pár hodín po inštalácii ( áno, aktualizoval som distro hneď po inštalácii ) zasekne a stojí.

Ak mal niekto podobný problém, dajte vedieť, čo sa vám osvedčilo ako riešenie.
Vďaka

PS Sorry za predchádzajúcu tému, nechtiac som ju zaškrtol ako vyriešenú.
    • Re: Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém 27.08.2010 | 14:11
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      o aké "železo" ide ?

      napíš výstup tohoto príkazu z konzoly "more /etc/network/interfaces"

      keď klikneš na detect displays v nvidia-settings, zobrazí sa ti niečo takéto ? http://yfrog.com/n2screenshot1cp
      • Re: Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém 27.08.2010 | 17:27
        Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
        Ahoj,

        hw je amd x2, nvidia 7900 vga.
        Ten link je presne to, čo vidím v manažérovi, jden monitor je disabled. Keď to zmením a skúsim uložiť do xconfu, napíše to error parsing file.
        Výstup z network interfaces hodím asap, momentálne sedím na viste.
        Čo dalej s grafikou?
        • Re: Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém 27.08.2010 | 18:31
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          skúšal si kliknúť na obrázok toho druhého monitoru ( Alebo ho vybrať z model ), kliknúť na configure, zvoliť twinview a dať apply ? btw, chybu error parsing file hádže aj mne ale twinview ide.
          • Re: Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém 27.08.2010 | 19:11
            Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
            áno, teraz twinview ide, do ďalšieho reštartu. Plocha je čierna, nedá sa tam zmeniť tapeta, right click na myši tam nefunguje. Dá sa tam pretiahnuť okno. Ako tomu povedať aby nastavnia udržalo i po reštarte? To xconfig čo sa nedá prepísať - nedá sa to zlomiť?
      • Re: Kubuntu 10.04 twin view a LAN problém 27.08.2010 | 17:53
        Avatar Vladimir Zavodny kubuntu 10.04  Používateľ
        Ahoj, výpis z interfaces je:
        auto lo
        iface lo net loopback

        Ako ďalej?