Zdrojovy kod

Sekcia: Programovanie 01.09.2010 | 14:12
Avatar defnies Mint  Používateľ
Niekde som pocul ze sa v linuxe daju otvorit subori aj ako zdrojovy kod. Snazil som sa zistit ako sa to roby no neprisiel som na to. Keby niekto napisal ako na to tak by som mu bol velmi vdacny.
    • Re: Zdrojovy kod 01.09.2010 | 14:35
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ok, o ake subory ide? napr. PHP? tie idu otvorit aj vo win aj v linuxe aj v macu :)
    • Re: Zdrojovy kod 01.09.2010 | 15:05
      Avatar 5716   Používateľ
      pokial viem zdrojove kody linuxu si mozes prezerat ale tak ze si stiahnes balicky na kompilovanie napr linux-headers v nom mas .c .h etc.. subory v ktorych mas zdrojovy kod programu , jadra etc..
    • Re: Zdrojovy kod 01.09.2010 | 19:20
      Avatar sivlk   Používateľ
      Ak mas na mysli aplikacie tak ano. Ku kazdej aplikacii su dostupne zdrojove kody. Napriklad kalkulacka v gnome je v baliku gcalctool, instaluje sa v debian/ubuntu takto: sudo apt-get install gcalctool. Ak chces jej zdrojove kody tak: sudo apt-get source gconftool a to stiahne distribucny zdrojak do akt. adresara.
      • Re: Zdrojovy kod 02.09.2010 | 00:14
        Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
        Toto nema s linuxom moc spolocneho, podstatne je ci je aplikacia open source(je mozne pozerat zdrojaky) alebo nie je. Linux sam o sebe je open source ale rozhodne to neznamena ze su aj vsetky aplikacie OSS, existuje velke mnozstvo uzavreteho software pre linux a rovnako existuje velke mnozstvo open source programov pre windows.
        V kazdom pripade ak su dostupne zdrojove kody tak je ich jednoduche stiahnut a prezerat v prakticky lubovolnon textovom editore, nezavisle od operacneho systemu a programy uz skompilovane do binarnej podoby je takmer nemozne dekompilovat a prezerat zdrojaky(ak nie su niekde samoztatne zverejnene ofc).
        :(){ :|:& };:
        • Re: Zdrojovy kod 02.09.2010 | 03:22
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          navrhujem ukoncit diskusiu zatial kym sa neozve dotycny ... neviem preco mi to zavana srandou ...
          • Re: Zdrojovy kod 17.09.2010 | 20:02
            Avatar defnies Mint  Používateľ
            sranda to neni lebo sa ucim programovat
            • Re: Zdrojovy kod 17.09.2010 | 21:40
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              pokial nevieme v akom jazyku chces programovat, nevieme ti povedat viac :-/
      • Re: Zdrojovy kod 17.09.2010 | 22:40
        Avatar sivlk   Používateľ
        oprava: sudo apt-get source gcalctool
    • Re: Zdrojovy kod 02.09.2010 | 01:15
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na packages.ubuntu.com sa da napriklad stiahnut bezne deb baliky i zdrojove tar.gz baliky. staci rozbalit a mozes studovat :)
      • Re: Zdrojovy kod 17.09.2010 | 20:17
        Avatar defnies Mint  Používateľ
        Na tej stranke je to dost neprakticky rozpisane, ale podarilo sa mi najst nejake zdrojove kody z hry (Mass Effect 1).