Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.09.2010 | 21:53
Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
Ahojte. Kamarát má predplatený dlhšiu dobu magazín, ktorý ponúka newscientist.com a poprosil ma, či by som mu nevedel stiahnúť archív časopisov, len problém je ten, že ten archív je chránený užív. menom a heslom. Skúšal som cez WebHTTrack Website Copier. Potrebujem poradiť program al. spôsob. Díky za radu. :-)
http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 10.09.2010 | 22:09
      Avatar m4jkl   Používateľ
      ten kamarat asi to meno a heslo nema, ze?:) v tom pripade to nemusi byt vobec jednoduche a uz vobec nie legalne;)
    • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 11.09.2010 | 15:54
      branchman   Návštevník
      wget -m --user=janko --password=totoniktonevie http://example.com
    • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 11.09.2010 | 21:15
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      No, ak je taka moznost vramci predplatneho, tak mu to heslo urcite poskytnu/zresetuju na poziadanie. Ak na to treba nejake vyssie predplatne, tak mu nezostava nic, len si ho kupit.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 11.09.2010 | 23:11
      Avatar Ferdinand Neusch   Používateľ
      Tipujem, ze autor prispevku chcel aby sme mu rovno povedal ako sa do tej databazy cracknut, resp dat mu rovno heslo.

      Takze mas dve(+1) moznosti:
      1) najdes heslo (shareaza (neverili by ste kolko ludi si nastavi share a potom hodi heslo na plochu do textaka, aby nezabudli) resp google (alerts))
      2) Je dost mozne, ze sa to da vycrackovat, vhodnym toolom by bolo asi nieco z dvojice hydra/medusa, kedze vedia slusne crackovat, na to si vsak budes musiet najs nejaky password dictioary.
      3) Povies mu nech si to kupi :)
      • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 00:07
        Avatar m4jkl   Používateľ
        ale no tak:) ked uz tak, nebolo lepsie/lahsie pozriet sa na nejaky vyhladavac, ktoreho vystup dokaze spracovat napr. transmission? :)
        btw. tato tema by sa mala zamknut/zmazat
        • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 11:50
          Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
          No ja neviem. Toto zaujíma dosť veľa ľudí. Ja si napr. robím online platený kurz matematiky, normálne aj dostanem certifikát akceptovaný mnohými vysokými školami na Slovensku aj v Česku a celkom by mi bodlo, keby som si ho stiahol a hocikde si ho zobral so sebou, lebo doma nie som stále a tak isto nie som stále zakempený pod verejným wifi.
          http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
          • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 13:45
            Avatar m4jkl   Používateľ
            co je to za kurz matematiky? nemuselo by to byt zle...
            k veci. ak pises, ze kamarat ma predplatne a pristup do archivu, tak kde je potom problem? snazis sa to iba nejako zautomatizovat, alebo ...?
            • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 14:24
              Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
              To si predpláca magazín v elektronickej podobe. To predplatné chce teraz zrušiť a vraví, že potom už prístup do archívu mať nebude, tak ten archív magazínu si chce celý stiahnuť a problém je tam ten, že keď sa to aj stiahne cez spomínaný program, tak to furt bude potrebovať zadať meno a heslo, lebo inak sa do obsahu nedostane. Čo sa už niektorí iste s týmto trápili, vedia, o čom píšem. Zdôrazňujem, je to LEGÁLNE.
              http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
            • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 14:54
              Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
              Ten kurz matematiky ponúka scio.
              http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
      • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 11:44
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Nieeeeeeeeeeeeee!!!! Žiadne cracky, ja som slušný užívateľ! Situácia je taká, že kamarát už nechce platiť predplatné, chce ho zrušiť, ale predtým si chce stiahnuť archív, v ktorom sú magazíny bohvie ešte z ktorého roku. Keď zruší predplatné, logicky ho už k svojej databáze nepustia. No a mňa poprisil, aby som skúsil nájsť spôsob, ako ten archív dostať na HDD, lebo za tie časopisy zaplatil a nechce o ne prísť. Dal mi normálne prihlasovacie údaje. Na prd systém.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
        • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 19:52
          Lotar   Návštevník
          Toto nechapem. Ked si predtym ako zrusi predplatne stiahne ten archiv co si hovoril tak to predsa stiahne do svojho pocitaca nie?
        • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 19:53
          Lotar   Návštevník
          Alebo treba spravit siterip kym ma pristup k databazam.
          • Re: Ako stiahnúť obsah websitu, ktorý je chránený užív. menom a heslom? 12.09.2010 | 21:15
            Mepho   Návštevník
            Njn to vyzera na ten site rip (nechapem o akom programe sa vyssie toci, nebodaj sa na scio pristupuje cez nejaku ich aplikaciu? Ja som do scio testov NSZ behal vzdy cez webrozhranie a normalne som ich vyexportoval do postscriptu (v html maju nejaky srandovny javascript ktory to nezobrazil (a tusim aj vymazal z hdd) obrazky z prikladov).

            Takze by som mu asi odporucil do vsetko rucne pohadzat do pdf, to je asi najjednoduchsie. Ale da sa to aj do html z firefoxu (hladajte nieco pre offline prehliadanie stranok - tie javascripty ale treba potom pomazat).

            A ak to chce niekto posunut dalej (nic som nepovedal), tak si treba uvedomit z v tom html kode sa nachadzaju ID pouzivatela asi 5x na kazdom sajte, cize treba aj to mazat. A pochybujem o legalnosti, pokial viem scio zabranuje right clicku nejakym javascriptom a tak. Intelektualne vlastnictvo :P