ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie

Sekcia: Hardware a Drivery 14.09.2010 | 12:28
Avatar jkp fedora  Používateľ
Ahoj. Mám pripojenie cez flarion od ružového pantera. Bežne zadávam do konzoli ping www.dsl.sk aby som vedel či naozaj ide net. V prípade že používam viac aplikácií naraz tak mi občas zhodí net a vyhodí hlášku ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie pomôže iba vytiahnutie a znovu zapojenie modemu. Nejaké nápady?
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 11:42
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ja som običajne kľuďas, ale sorry, dnes nemám dobrú náladu. Takže kua napíš čo je to ten fak... flarion, čo za sh.. router máš? Do akého f..... notebooku za korunu ho pcháš? Ľudia už sa zobudte, to akože ja mám teraz naštartovať googla vygoogliť si ten tvoj f... flarion čo za sh.. k tomu dáva? A typnúť si že ktorý si si asi vybral? Prečítaj si to po sebe ešte raz a skús si poradiť. Sorry mám zlý deň, idem sem že niekomu poradim a tu je hnilo hnilý ktorý ani nenapíše na čom mu to nejde.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 12:11
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Odkaz v databaze znalosti si si prestudoval aj so vsetkymi linkami co su vnom?
      http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/140/index.html
      A je tam tiez aj stranka projektu.

      :-D
      To bedna: ked mas zly den, radsej nepis nic, lebo ako som si precital tvoj prispevok (samozrejme mas aj pravdu vnom) je dost urazajuci pre autora temy a zbytocne sa zacne len hadka.
      Autor nenapisal vsetky potrebne informacie nato, aby mu nieto bol schopny poradit, ale treba ho nato v klude upozornit nech to doplni a nie mu hned nadavat.

      Navrhujem adminom vymazat urazlivy prispevok, lebo je to uz za hranicami slusneho spravania a nechat v tejto teme len odkaz na databazu znalosti, popripadne nech autor doplni dalsie info.

      Pekny den

      :-D
      Slackware
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 12:57
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Nech sa kľudne zmaže :) Tak mu napíš ty bez emócií, že on sa môže vyvaľovať v posteli a my koľo neho budeme behať a rozmýšlať aj za neho čo by asi tak môhol chcieť. Nech aspoň napíše že či to je nevedomosťou, alebo hnilosťou :)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 12:58
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Na tom prispevku nevidim nic urazlive, ale je zbytocne tuto temu dalej zahlcovat, kym dotycny nedoplni potrebne informacie.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 17:00
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      To NIE JE originálna hláška o chybe, čo si nám tu poslal. ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie Čo Ti to teda vypíše v Tvojom log-u ?
      ;-(



      Experimentálnydriver pre Flarion:
      http://ft1000.qintec.sk/
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 19:25
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Ta hlaska je v poriadku, v povodnom zneni znie takto: ping: sendmsg: No buffer space available
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 15.09.2010 | 21:34
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 10:45
      Avatar jkp fedora  Používateľ
      1 - databáza znalostí je mi jasná a frčí mi to v pohode už dávno
      2 to bedna prepáč že som ti znepríjemnil deň nepríjemný. flarion je strašne tupý modem od t-mobilu, notebook acer aspire 3104- v tej dobe ked som ho kupoval žiaľ nebol za korunu, no dnes už možno aj hej
      3 to dodoedo - ano je to ono- tá hláška je skpírovaná z terminálu takže je pôvodná

      zadal som príkaz do terminálu a nič ak to má pomoct tak dám vediet echo 83886080 > /proc/sys/net/core/wmem_max
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 11:07
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Toto len zvacsi buffer, ale neodstrani problem. Je to proste riesenie nasledku, nie priciny.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 11:47
          Avatar jkp fedora  Používateľ
          Ahoj zatial dakujem ,odskusam a dam vediet
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 15:30
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ahoj.
        Na okraj iba poznámka. Jedná sa mi o tú hlášku v slovenčine v Tvojej lokalizovanej verzii Linuxu (neviem akej)

        To fakty je to tam tak lokalizované do slovenčiny, lebo v angl. je to :
        "ping: sendmsg: No buffer space available" a lokalizácia tvrdí:
        ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 16:29
          Avatar jkp fedora  Používateľ
          fakty fakty fedora 13
          • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 20:46
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj, jkp.

            No takže som sa skontaktoval s tvorcom linuxového driveru pre Flarion a ten mi len potvrdil, že dávaš veľmi málo informácií o tom, aký vlastne hardwér pre ten Flarion od T-Mobile používaš. Iste sám uznáš že je to tak. ;-)
            Presnú značku si ešte stále nenapísal ... ;-)

            Nestabilné sú hlavne drivery pre USB prevedenie, tam sa prejavuje výpadok činnosti po určitom čase
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 21:59
              Avatar Andrej Eliáš Ubuntu 10.04, 9.04, 8.04  Používateľ
              caf,
              ja len opravim jeden detail - nie s tvorcom, ale max. tak s maintainerom :) Tvorcom ovladaca je firma, ktora stvorila aj samotny hardver... a zatial niet casu (a u mna ani dost vedomosti - ale to navzajom suvisi :) ) na prekopanie ovladaca od zakladu. Vzhladom na spletenec kodu ovladaca od vyrobcu, by sa to prepisanie priam ziadalo. Zatial sme sa vsak dostali len k tomu, aby bolo mozne ovladac aspon skompilovat a ciastocne sa nam podarilo zvysit jeho pouzitelnost a stabilitu - predtym casto vytuhol cely system...
              Ak sa tu najde nejaky kernel driver developer, co ma chvilku casu, budeme radi...
              http://ft1000.qintec.sk
              na tejto stranke najdete najnovsie informacie, aktualne verzie ovladaca aj forum, kam je vhodne pisat svoje pripomienky.
              wtf is wrong with this world...
              • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 23:19
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Ahoj.

                No tak s maintainerom
                ;-) ;-)

                Pridám sa ku zdvorilej žiadosti a tiež prosím developera ktorý si trúfa na "rúžového pantera" Flarion ........
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 16.09.2010 | 23:34
              Avatar jkp fedora  Používateľ
              Driver version : 01.04
              Release date : 2010-03-10 z quintecu
              leadtek usb modem
    • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 29.09.2010 | 11:30
      Avatar jkp fedora  Používateľ
      AHoj nechce sa mi zakladať novú tému . včera som updatol fedora 13 a nechce mi spustiť pripojenie pomocou usb modemu. Asi je to novším kernelom . Ako mám urobiť downgrade na ten predchádzajúci?


      Ďakujem
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 29.09.2010 | 16:59
        Avatar jkp fedora  Používateľ
        Tak som to poriešil nasledovne kedže v konzole neviem spraviť downgrade jadra:
        V grafickom prostredí: Systém->Administrácia->Systémový zavádzač
        tam som označil kernel 2.6.33.6-147.fc13.i686.PAE
      • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 29.09.2010 | 17:02
        Avatar jkp fedora  Používateľ
        Tak som to poriešil nasledovne kedže v konzole neviem spraviť downgrade jadra:
        V grafickom prostredí: Systém->Administrácia->Systémový zavádzač
        tam som označil kernel 2.6.33.6-147.fc13.i686.PAE
        • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 29.09.2010 | 17:58
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Opakovanie je matkou múdrosti :D A čo ide?
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 01.10.2010 | 02:04
            Avatar jkp fedora  Používateľ
            mne hej a tebe?
            • Re: ping: sendmsg: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie 01.10.2010 | 11:02
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Mne ide všetko ako švajčiarske hodinky :D
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org