ako predvoliť vlc player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.09.2010 | 20:22
Avatar strudliak   Používateľ
Zdravim! pozrel som sa aj na starsie diskusie, ale nenasiel som nikde temu o predvoleni programu na spustenie konkret.typu suboru.v mojom pripade sa jedna o vlc player.potreboval by som zistit ako nastavim to, aby som nemusel klikat na subor pravym tl.mysi a vyberat v com ho spustit, ale proste dvojklikom otvoril video subor v danom playeri..to iste by som chcel aj pri zvukovych suboroch (ale otvarat uz v inom playeri).ked som v: system - predvolby - predvolene aplikacie a vybral som na multimedia vlc, tak sa nic nestalo a vo vlc som nic take tiez nenasiel. Som linux. zaciatocnik a sam si s tym asi neporadim..za kazdu pomoc dakujem...
    • Re: ako predvoliť vlc player 21.09.2010 | 20:33
      xxxx   Návštevník
      ake pouzivas prostredie? kde, gnome, ...
      • Re: ako predvoliť vlc player 21.09.2010 | 20:39
        Avatar strudliak   Používateľ
        gnome...mam ubuntu 10.4
    • Re: ako predvoliť vlc player 21.09.2010 | 20:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      naco tak zlozito? kliknes na subor napriklad film.avi pravym, das vlastnosti, a tam vyberies aky prehravac to bude pustat
      • Re: ako predvoliť vlc player 21.09.2010 | 20:41
        Avatar strudliak   Používateľ
        praveze je jednoduchsie dvojklikom otvoriť video priamo v tom programe..nieje to sice nic zlozite teraz, ale kedze pozeram dost filmy tak urcite by to bolo premna lepsie..
        • Re: ako predvoliť vlc player 22.09.2010 | 00:43
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ale vsak daj vlastnsoti, nastav predvoleny a potom budes mat dvojklikom :) vsak to Ti naznacujem :) tak nastavis aby napriklad vsetky avi subory otvaral VLC :)
          • Re: ako predvoliť vlc player 22.09.2010 | 15:05
            Avatar strudliak   Používateľ
            aha...dakujem...d;o)