Grenie na USB

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.09.2010 | 18:48
ivanku   Návštevník
Trápim sa s nainštalovaním Grenie na USB kľúč, dúfajúc,že ak sa mi to podarí, budem môcť spúšťať grenie na hociktorom PC alebo NB, ale nie ako live... Chcel by som to používať ako plnohodnotný OS, ktorý si zapamätá aj rôzne nastavenia. Z live CD som spustil inštaláciu na USB. Túto akciu mi ukončí v poriadku, ale pri reštarte PC mi stále štartuje WIN, aj keď mám USB zastrčený a v bios-e nastavené bootovanie z USB. Poradí mi niekto prosím ?? (Jedná sa o Grenie 7.1l.
Ďakujem.....
    • Re: Grenie na USB 26.09.2010 | 18:52
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      osobne pouzivam na usb kluc ako live, s tym, ze som mu pridelil volne miesto. a tak mozem mat na ploche vsetky veci na ktorych pracujem ci zahrat si starcraft :)

      inak, vola sa to Greenie, zabudla sa jedna samohlaska :)
      • Re: Grenie na USB 26.09.2010 | 19:00
        ivanku   Návštevník
        Ospravedlňujem sa za preklep - ale začínam byť z toho ..... mierne popletený.Tých pokusov nainštalovať to na ten USB kľúč som zvládol niekoľko krát a mal som pocit, že sa točím stále dookola. Píšete, že používate live na USB... zachová vám to aj priebežné nastavenia - ako napr. pozadie, garfický mód a tď..????
        • Re: Grenie na USB 26.09.2010 | 20:11
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano, ak povolis pri vytvarani volne miesto. bez instalacie, staci tuknut na vytvorit usb system alebo ako sa to vola

          system => sprava => tvorca startovacieho disku
          • Re: Grenie na USB 27.09.2010 | 00:53
            ivanku   Návštevník
            HEURÉKA ...... Podarilo sa. Mám ohromnú radosť hlavne preto, lebo to pre mňa nebolo jednoduché...
            V podstate to bola moja chyba, že som sa toľko trápil. Stačilo pozorne čítať všetky!!! možnosti pri inštalácii. Trochu mi ale vadí, že ten štart trvá nekonečne dlho, ale aj tak som tomu rád. Vďaka za Váš čas a rady. Možno skúsim aj to live USB. S pozdravom
            Ivan