USB flash disk značky Alien Linux nenašiel

Sekcia: Hardware a Drivery 09.10.2010 | 15:06
Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
Ahojte. S kamarátmi sme si minule chceli pozrieť film, ktorý jeden z partie doniesol na USB kľúči značky Alien. Pustil som teda na svojom notebooku Linux a strčil som flash disk do USB. Chvíľu sme čakali, kým sa nájde hardware, ale Linux naň vôbec nereagoval, ani neblikala led kontrolka na flash disku. Strčil som tam svoj flash disk a s ním Linux pracoval perfektne. Chba v kamarátovom disku ale asi nebude, lebo Windows s ním pracuje perfektne. Myslím, že som ho nenašiel ani príkazom fdisk -l.

Nakoniec sme to vyriešili tak, že sme film vo Windowse z jeho flash disku skopírovali na môj, a z neho sme film pozreli v Linuxe. Môj Linux bol v ten večer terčom posmeškov, že "v Linuxe nedostaneš vírus, lebo nezapnes počítač", "jeho kľúč ide preto, lebo je už zavírený Linuxom" a ešte všelijaké iné hlody, alebo "Keď s tým nevieš robiť...". Nejde mi do hlavy, prečo v Linuxe ten USB flash disk nešiel. Príspevky očakávam s veľkou zvedavosťou.

Díky :-)
http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 09.10.2010 | 15:13
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      otazka znie, ze ako je naformatovany napr. dany flash disk, ono staci aby flashka bola naformatnuta na NTFS (to robi vela windows geekov velmi rado) a moze toto sposobit.
      • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 09.10.2010 | 15:28
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Má vraj FAT32.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
    • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 09.10.2010 | 16:18
      WlaSaTy   Návštevník
      Pokial ten disk ani neukazal ze by dostal dostatocy prud z USB, tak bol asi problem s napajanim. Bud ten jeho kabel nesadol na tvoj konektor, alebo tvoja doska nemala sancu dodat dost prudu.

      Zopar vyrobcov uz vyrobilo kraviny co sa davaju do USB a chcu viac ako to co standardne dava port. Alebo zle povedia radicu ze ake napajanie potrebuju. Popripade Ta len kamarat natahoval a u neho zapol napajanie toho disku z dvoch konektorov a u Teba len z jedneho. Na toto boli dost citlive napriklad disky od WD, moj iomega takymto problemom netrpi. Nebol to zrovna tento pripad?
      • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 09.10.2010 | 16:44
        Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
        Myslíme na ten istý hardware? Mám na mysli flash disk, ktorý sa ľudovo volá "USB kľúč", alebo "USB kľúčenka" a bez problémov sa to vojde do vrecka a dá sa to zavesiť na karičku s kľúčikmi od dverí.
        http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
        • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 09.10.2010 | 17:00
          WlaSaTy   Návštevník
          Jaj aha. to bolo lizatko takze to nemusel byt tento typ vtipu.

          Ale, pokial ho uz nemas k dispozicii, tak je skoda o tom diskutovat. Vystup z dmesg, teda informaciu z jadra ze ako sa dohodol ten disk s zostavou uz nemas. a ani ho uz asi nevopchas do ineho USB konektora. Bez informacii mozeme len naozaj mlatit slamu na prazdno, varit z vody a povedat ze je to pokazene. No, a ja som uz uvaril.
          • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 10.10.2010 | 12:23
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
            V tom win. uz bol pred tym pripojeny? Je mozne ze ten disk nedodrziava presne normu a potrebuje specialny ovladac ktori bol vo win. uz nainstalovany.
            • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 10.10.2010 | 20:13
              Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
              Áno, vo Win bol pred tým určite pripojený, lebo kamarát, ktorý ho doniesol moc Linux nemusí.
              http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
              • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 11.10.2010 | 21:01
                WlaSaTy   Návštevník
                Do Linuxu ho uz pripajat nebudes, takze sme to mohli povazovat za vybavene uz pred tym ako si sa opytal.
                • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 11.10.2010 | 21:23
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                  Za vyriesene sa to povazuje, ale mohol tu padnut napad ktori pomoze niekomu inemu v podobnom pripade. ;)
                  • Re: USB flash disk značky Alien Linux nenašiel 11.10.2010 | 21:38
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ta rada tu logicky nemohla padnut kedze USB disky spataju do standardu USB Mass Storrage a ten je vo vsetkych modernych operacnych systemoch bezproblemovy. Problemy mozu nastat pri mechanickych kontaktoch, napajani (neplati pri beznych Flash pametiach) alebo ak je nestandardne rozdeleny disk na oblasti. Vsetky tieto veci su viditelne v logu zo systemu ktory si ale nepozeral. Teda az na tu poslednu, kedze windos vista a novsie verzie msdos pisu do syslogu len nepodstatne veci. A navyse ta posledna vec sa netyka Linuxu, je to len umele obmedzenie ktore ma spomalit znizovanie dominantnosti OS s modrym pozadim.