download backtrack linuxu

Sekcia: Ostatné 19.10.2010 | 17:20
Karol   Návštevník
Zdravim po veeelmi dlhom case

Potrebujem stiahnut BackTrack linux live DVD pripadne live CD, pripadne live USB a riesim problem ako ho stiahnut. Jediny net v praci ku ktoremu mam pristup je totalne nefunkcny, ten debil co nastavoval firewal obmedzil pocet TCP spojeni na jednu stanicu, takze niekedy nemozem mat ani dve zalozky v prehliadaci naraz otvorene. Toto hovorim o spickovej vedeckej institucii v ramci EU ktoru nebudem menovat. Ftp spojenia su uplne bloknute, http su povolene, ale samozrejme je obmedzeny ich pocet (potom skuste nieco na nete hladat ked mozte mat len jednu zalozku naraz otvorenu). Takze napriklad v jednej zalozke google, v druhej sciencedirect, v tretej springer atd. no nemyslitelne. Ale ten administratorsky primitiv zrejme nikdy ziadne informacie nehladal, tak ho ani nenapadlol, ze niekto by mohol niekedy potrebovat naraz komunikovat s viacerymi strankami. Neviem kde nasli takeho hrozneho kretena, lebo tuto este aj vratnik je natolko inteligentny, ze vie aspon pozdravit. P2P som ani neskusal, to bude vopred marne. Skusal som stahovat rozne veci, subory velkosti neikolko MB du stiahnut a pri rychllsti tejto siete su stiahnute okamzite. Takze rychlost siete je ohromna.
Moja otazka : Je mozne blokovat download suborov s velkostou nad nejaky limit ? Ak ano, je mozne nejakym sposobom stahovat takyto subor, aby sa tvaril ze je mensi (aby si tento server o nom myslel ze je mensi), pripadne musim poziadat kolegu, aby ho stiahol, rozkuskoval na mensie, tie mensie v pohode stiahnem a dam zase dokopy. Nejake ine lepsie navrhy ?

P.S. Na tomto pocitaci mam administratorske prava, o architekture tejto debilnej siete nic blizsie neviem povedat.
    • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 17:22
      Karol   Návštevník
      Voperd diky za nejake napady :-)
    • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 17:29
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Väčšinou to býva tak, že ten blbý je šéf, a keď ho administrátor nedokáže presvedčiť, alebo musí robiť to čo má, tak jednoducho nemá na výber a musí vyhovieť..

      Takžena administrátora by som všetku vinu nehádzal. Čo sa týka sťahovania.. Filtre zjavne neobídeš.. To si nemôžeš to ISO downloadnuť niekde doma, u kamoša, kdekoľvek?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 18:26
        Karol   Návštevník
        Momentalne je zial moj superfunkcny net je 600 km odtialto a budem k nemu mat pristup tak niekedy mozno 23 decembra. Zatial to vidim na rozkuskovanie a tahanie po kuskoch. Ak si zoberem tak den volno, tak mozem skocit na vikend domov a rovno by som to stiahol.

        Ak za to admin nemoze a dostal to prikazom takto znefunkcnit siet, tak sa mu hlboko ospravedlnujem. Vinnikovi odkazujem, ze najlepsie zabezpecenie je odpojenie od elektriny celej budovy a mozme sa vratit ku kartotekam a pisacim strojom.
        • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 21:54
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          posli link a adresu na moj mail, napalim a poslem DVD ...
          • Re: download backtrack linuxu 20.10.2010 | 12:35
            Karol   Návštevník
            OK dik moc, zatial si to drzim ako druhu variantu, poprosil som kamosa, ten mi to stiahne, rozkuskuje na 200 MB celky (tie sa javili ze idu stahovat), mozno to premenuje na .txt, posle mi to na gmail a skusim to najprv tak ked to uz je rozbehnute. Keby to z nejakeho dovodu neslo, tak sa urcite ozvem. Bolo by to DVDcko treba poslat do Drazdan a urcite nejake tie piva by za to boli :-) .

            Dik za ochotu.
          • Re: download backtrack linuxu 22.10.2010 | 16:25
            Karol   Návštevník
            OK, vyriesene, presli sme s kamosom tomu firewalu cez rozum, rozkuskoval mi to na 16 casti a uploadol na jeden neznamy madarsky server ktory nebol na blackliste nasho firewallu, ja som si to jednoducho z neho postahoval cez http , poskladal dokopy, napalil a bolo.

            Dakujem vam vsetkym za ochotu a pomoc :-)
            • Re: download backtrack linuxu 22.10.2010 | 21:06
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Karol, ak si ten fyzikálny chemik, označ túto tému za vyriešenú.

              Ď.

              dodoedo
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: download backtrack linuxu 23.10.2010 | 12:56
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                síce fyzikálny chemik nie som, ale označím ju. mám na to právo,muhaha
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: download backtrack linuxu 23.10.2010 | 17:11
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ahoj.

                  Neviem, čo je na tom smiešne, keď nie si Karol.

                  Ty máš admin práva na toto Fórum ? Môžeš mazať a zamykať (magorské) príspevky ?

                  Ak áno, treba reagovať aj na kokotiny, ktoré sa tu stále vyskytujú, čo povieš ?!
                  Ak nemáš, považuj to za bezpredmetné.
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: download backtrack linuxu 23.10.2010 | 17:17
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    Mám a môžem.. A chodím sem každý deň a za posledný týždeň som tu žiadne kokotiny nevidel
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: download backtrack linuxu 23.10.2010 | 19:36
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      stacilo ... a hlavne bez nadavok prosim! ked sa im snazim vyhybat ja, tak o to ziadam aj vas! nie kazdemu su nadavky prijemne na citanie!
                    • Re: download backtrack linuxu 26.10.2010 | 15:56
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Ahoj.

                      A hneď v jeho prvej vete .... http://www.linuxos.sk/forum/19712/index.html#link_170383
                      Odpovede plné narážiek, týkajúce sa mňa (mojej osoby) sú čo podľa Teba ?
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 18:50
      WlaSaTy   Návštevník
      Ak to chceš stiahnúť po niekom, tak uveď lokáciu kde by si si to mohol prebrať. A cenu za navýšenie oproti jednému médiu (napríklad drink, kofola, pohár piva, ...)
      • Re: download backtrack linuxu 19.10.2010 | 21:55
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        a my kedy dame pivo? :)
        • Re: download backtrack linuxu 20.10.2010 | 11:30
          WlaSaTy   Návštevník
          Dobrá otázka. Som dnes došiel o tretej ráno, to bude morda v práci. Asi si budem musieť vymyslieť nejaké papierovačky nech mi na to neprídu.

          Inak, šak mi pošli mejl.
          • Re: download backtrack linuxu 20.10.2010 | 12:42
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ja som vstaval o piatej :D a keby som ho mal na teba, tak ti aj poslem mail :D