Ubuntu 10.4 a synaptic

Sekcia: Konfigurácia 20.10.2010 | 11:44
Avatar strudliak   Používateľ
ahoj, chcem sa opytat, som neschopny linuxak zatial a trosku som sa hrabal v synaptic-u v sprave balikov a narazil som na volby v nastaveniach : ubuntu softver, dalsi soft. (tie založky v polozke nastavenia - zdroje sw.) a zistil som ze vobec neviem ako si to mozem nastavit. vjem ze je to uz prednastavene nejako, ale zaujimalo by ma ci sa oplati z hladiska vacsej podpory software-u nastavit viacej zdrojov...napr. Mam nastavene ze: "ztahovat z: server pre slovensko" co sa stane ak tam dam polozku "hlavny server" alebo nieco ine? najde mi viacej softu? nejake riziko? a este aj v zalozke dalsi software mam dve adresy, no ani jedna nieje vybrata...to je dobre? co sa stane ak ich vyberiem (alebo jednu z nich)? dakujem kazdemu kto mi pomoze napriek vycerpavajucej otazke...dakujem!
    • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 19:01
      Avatar strudliak   Používateľ
      nebola...
      • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 19:06
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        nezakladaj 100 takych istych topicov!!!!

        a pozri sa na koniec tvojho textu V TOMTO VLAKNE!!!!!
        • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 19:26
          Avatar strudliak   Používateľ
          oukej...pozrel som sa...nerozumiem co s tym...to je asi nejaka hadanka ci co...asi som slahnuty..couz...
          • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 19:59
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            No mas tam napisane predsa ze "Vyriesene"
            asi na to Emdi narazal :-D
            Slackware
            • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 20:43
              Avatar strudliak   Používateľ
              Hmm...to je pekne ze to Emdi vyriesil...akurat riesenie sa kdesi zaseklo... :)
              • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:06
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                posledne slovo TVOJHO TEXTU OBSAHUJE SLOVO VYRIESENE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:17
                  Avatar strudliak   Používateľ
                  ale ved to som tam ja nepisal...inak by som nepatral po rieseni...posledne slovo co som pisal bolo "dakujem". o nejaky cas bola zrazu tema uzamknuta... ten text som kopiroval uz zo sekcie nastaveni a nemam tam ziadne slovo ze "vyriesene". a este k tomu z diakritikou...ja som cely text pisal bez nej...len preto som nechapal ze preco si mi vravel vsetko ine ako som potreboval vediet...ale sak neva, svet sa nezruti... d;o)
    • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:10
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      Ok, tak ...
      Ak zvolis iny srver neziskas viac programov ale mozes ziskat rychlejsie stahovanie z volnejsieho servera.Napriklad jeden cas boli pre slovensko(u mna) najrychlejsie servery zo svajciarska. Co sa tyka nastaveni tak v ubuntu softver a dalsi softver mozes oznacit vsetko okrem zdrojovy kod. Zaciarknutim kazdej polozky ziskas dalsie baliky.
      Rovnako si v tomto okne mozes pridavat dalsie zdroje.
      Hlavne ked so to prenastavis tak nezbudni obnovit zoznam balickov pomocou ikony sipky v kruhu.
      Viac
      http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF
      • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:21
        Avatar strudliak   Používateľ
        Dakujem velmi pekne!! a teda ak som spravne pochopil, ked dam miesto servera pre slovensko hlavny server, mozem ist ciste teoreticky rychlejsie...ale to zavisi od vela faktorov...tak?? dakujem...
    • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      v tomto pripade mozes veselo experimentovat. mozes skusit co sa stane ked to zmenis, "nemas co pokazit"
      • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:22
        Avatar strudliak   Používateľ
        Velmi dolezita informacia, vlastne som nieco taketo upokojujuce potreboval pocut...ja sa s tym pohram, akurat som si nebol isty ci nieco nepokazim...dakujem...d;o)
      • Re: Ubuntu 10.4 a synaptic 20.10.2010 | 21:27
        Avatar strudliak   Používateľ
        Stanislav...mozem sa ta spitat este jednu vec mimo tejto temy...?? mom totiz maly problem s hudob. aplikaciou Fruity Loops 9, kt. spustam cez wine...robim v nej hudbu, a idemi chvilami strasne sekavy a trhavy zvuk a cela aplikacia seka...ale cez wine normalne frcim ovela narocnejsiu hru napr...ta ide uplne oki...nevies kde by mohol byt problem??