napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2010 | 12:17
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Zdravim a hlasim problem... s ktorym by mohol niekto poradit.

na napalovanie iso obrazov nan jednoducho 2x kliknem, cim sa otvori brasero v ubuntu a veciach tomu podobnych. v najnovsej verzii ale akosi nerespektuje zadanu rychlost.

ak sa zada rychlo 8x pri napalovani CD, tak ta rychlost skace od 4x az po 36,4x. nejaky napad? samozrejme je fajn, ak to pise rychlo, no vydrz media je samozrejme otazna.
    • Re: napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10 04.11.2010 | 12:43
      Avatar m4jkl   Používateľ
      https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/brasero/+bug/656297

      skusal si napalovat cez growisofs?
      • Re: napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10 04.11.2010 | 13:52
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        nie, ale pouzival som v minulosti gnomebaker a k3b. ak je to teda uz zaznacene, tak si pockam na aktualizaciu.
        • Re: napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10 04.11.2010 | 17:47
          Avatar Radovan Prokop PCLinuxOS, Ubuntu  Používateľ
          Ja pouzivam na napalovanie iso suborov utilitu nautilus-cd-burner. Staci pravym tlacitkom kliknut na iso subor, vyskoci menu a v nom Zapsat na disk... Da sa pekne nastavit napalovacia rychlost a nepotrebujem spustat dalsi program.
          • Re: napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10 04.11.2010 | 18:47
            l_barbarossa   Návštevník

            Brasero je viacmenej len nadstavba nad napalovacimi backendami. Podla toho, ake ma brasero dostupne backendy, tak funguje.
            Cize ak nemas nainstalovany growisofs, tak sup-sup nainstaluj.

            Pre napalovanie iso suborov existuje viacero alternativnych engines, takze ak mas growisofs a funguje zle, tak sup-sup google a pohladaj dalsie a doinstaluj. Ak ani to nepomoze, tak ->

            Potom este existuje gconf-editor, tam treba najst vetvu, ktora sa tyka brasera a tam treba nastavit prioritu pouziteho backendu (alias engine alias toolkitu)
          • Re: napalovanie cez brasero v ubuntu 10.10 04.11.2010 | 18:50
            l_barbarossa   Návštevník
            to Rado: reagoval som na tvoj prispevok - lebo nautilus-cd-burner tiez nerobi nic ine, len vyuziva napalovacie backendy rovnako ako brasero ( a dokonca mam pocit, ze medzi brasero-m a nautilus-cd-burner bude este tesnejsia suvislost, nez si vies predstavit)