Mandriva a dualboot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.11.2010 | 22:15
Western   Návštevník
Zdar, je mozne mat Linux Mandriva 2010 a napr. Windows XP ako dualboot ?
    • Re: Mandriva a dualboot 04.11.2010 | 22:26
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Samozrejme, najprv nainstaluj Windows, potom Mandrivu a v zavadzaci sa bud prida riadok pre bootovanie Windows XP, alebo tam uz bude pridany priamo Mandrivou.

      Staci hladat na google: Mandriva windows xp dualboot
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Mandriva a dualboot 04.11.2010 | 22:41
        Western   Návštevník
        Aha super, lebo posledne sa mi to nedalo spravit na 2009 . Pokial viem Mandriva mala s tymto vzdy problem nie ?
        • Re: Mandriva a dualboot 05.11.2010 | 00:36
          l_barbarossa   Návštevník
          Pokial viem, Mandriva nemala a nema s tymto vobec problem, problem musi byt niekde inde ...
        • Re: Mandriva a dualboot 05.11.2010 | 00:47
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          V zivote sa nic take nemohlo stat. GRUB je absolutne mimo linuxov. Je to jednoducho zavadzac, ktory pracuje najcastejsie v MBR disku. A bootuje ako windows, tak aj Linux alebo Unixy.. Chyba bola niekde medzi klavesnicou a stolickou :) Ale to si neber za zle.. Cely zivot sa nieco nove ucime a nik sa uceny nenarodil.

          Dufam ze sa ti Grub podari nastavit tak, ako chces. Keby nieco, pis sem na forum, sme tu stale.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Mandriva a dualboot 05.11.2010 | 14:04
            Western   Návštevník
            Nejdem sa hadat o tom ze kde je chyba .
            Ja len tvrdim to ze ked som si nainstalovan napr. Windows 7 a potom nainstaloval Mandrivu tak mi Win 7 neukazalo na vyber .
            Ostala mi len Mandriva .
            • Re: Mandriva a dualboot 05.11.2010 | 14:44
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              No tak to nie je chyba, to je bezne. Treba to tam doplnit, aby si mohol bootovat aj Win 7. A je to trivialne, je toho plny internet. Opakujem, hladaj: tento retazec: Mandriva Windows 7 dualboot
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Mandriva a dualboot 05.11.2010 | 21:01
                l_barbarossa   Návštevník
                Aha ! Tak uz asi tusim,kde je pes zakopany...To vies, este pred ukoncenim instalacie mas moznost nastavit si system ( sluzby,siet,bezpecnost ... aj bootloader dokonca) , no a ty si tu skromnu ponuku odignoroval ...zla,zla mandriva. No nic, spusti mcc,alias drakconf alias (asi) ovladacie centrum, najdi si tam nieco ako boot, alebo start (posledna polozka v lavom menu ) a spusti nastavenie boot-u znova ( sa mi zda, ze prva ikona v druhom stlpci). Skoda, nemam pri sebe stroj, bol by som konkretny v nazvoch. Mozno sa tato uvodna
                klikacia procedura da obist zadanim prikazu drakboot ... joooj, ta,pamat na mena...mozno sa to vola aj inak ; ) Vsak ma niekto opravi, ak sa mullim