Ubuntu 10.04 - problém so zvukom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.11.2010 | 21:15
Avatar juliana1111 Ubuntu 10.04  Používateľ
Zdravím,
mám taký problém. Častokrát mi vypadáva zvuk. Napríklad keď pozerám video na youtube, tak chvíľu ide a po čase vypne. Alebo pri počúvaní pesničiek. Neviete, v čom je problém?
    • Re: Ubuntu 10.04 - problém so zvukom 09.11.2010 | 01:18
      Avatar peter s.   Používateľ
      video cez flash v prehliadači je kategoria sama o sebe...
      tie pesničky sú mp3? Skušala si viacej prehrávačov? Zvuk sa obnoví ked nanovo spustiš prehrávač? Prehrávač používa alsu, alebo oss emuláciu, alebo nejaký zvukový server?
      • Re: Ubuntu 10.04 - problém so zvukom 09.11.2010 | 16:00
        juliana1111   Návštevník
        A ako to je s tým videom?
        Tie pesničky sú aj mp3, no lenže v polke pesničky mi prepne na ďalšiu, alebo úplne vypadne zvuk. Stačí ak prejdem na ďalšiu pesničku, to sa spraví, ale po čase to urobí znova.
        Neviem či to používa alsu.
        Čo všetko musím mať nainštalované pre správne fungovanie? Teraz mám takisto problém s nahrávaním napriklad v audacity. Kurzor sa ani nerozbehne pri štarte.
        Asi mám to len nejak zle nastavené všetko, no lenže neviem, ako to nastaviť, aby to šlo.
        • Re: Ubuntu 10.04 - problém so zvukom 09.11.2010 | 20:58
          WlaSaTy   Návštevník
          Pekné kresby.

          Inak, robí to aj keď naštartuješ LiveCD z ktorého sa to inštalovalo? To vypadávanie vyzerá z diaľky ako keby vypadávalo Pulse Audio. Možno kôli flash-u možno kôli niečomu inému ...
        • Re: Ubuntu 10.04 - problém so zvukom 11.11.2010 | 16:55
          Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
          ubuntu nepouzivam (ani pulse audio :) ), ale pokial si netrufas na investigaciu, skus update systemu.
          ubuntu 10.04 nahradilo ubuntu 10.10 kde tato chyba moze byt opravena. su tam novsie verzie vsetkych programov.


          http://www.howtoforge.com/how-to-upgrade-ubuntu-10.04-lucid-lynx-to-10.10-maverick-meerkat-desktop-and-server
          lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk