Synaptic

Sekcia: Konfigurácia 15.11.2010 | 21:58
Loner   Návštevník
Zdravim, mam problem. pri instalaci Wine sa Synaptic nesupesne pokusa naistalovat mcsfonty, stale sa to snazi pripojit na vsemozne adresy a nic, Ako ukoncit tento proces bez ujmy na zdraviu? Pri nasilnom ukonceni, potom synaptic bez ohladu na dlasie instalacie chce stale instalovat toto. Wine a programy pod nim inak funguju normalne.

Dakujem pekne.

Skutocne neviem ako na to uz.
    • Re: Synaptic 15.11.2010 | 22:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      moze byt vypadok servera odkial sa fonty stahuju. ak chces mozes to skusit cez terminal nainstalovat a mal by si mat rovnaky vysledok.
      • Re: Synaptic 23.11.2010 | 11:28
        Loner   Návštevník
        Skusal som, no s rovnakym vysledkom. Mna trapi ako ukoncim ten proces, pretoze vdy ked nieco idem instalovat, tak po doinstalovani toho co som instaloval nasledne zacne zase stahovat tie fonty ku ktorym sa nemkoze pripojit, ani cez terminal.

        Co ma za nasledok ze Synaptic musim potom nasilne vypnut, pretoze ten proces sa inak neda zastavit a tak sa to cyklicky opakuje.

        Co s tym ?
        • Re: Synaptic 23.11.2010 | 13:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          terminal: sudo dpkg --configure -a
          • Re: Synaptic 24.11.2010 | 11:42
            Loner   Návštevník
            Je to to iste, ono sa na tie servery z ktorych to chce tahat nepripoji, vypise timed out.
            • Re: Synaptic 24.11.2010 | 13:07
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Pokiaľ nechceš čakať, kým ten bug spravia a máš tie fonty. Vytvor si adresár na fonty.
              sudo mkdir /usr/share/fonts/truetype/custom
              Spusti Nautilus ako root a nakopíruj ich tam.
              gksudo nautilus
              A nakoniec to dáme vedieť systému.
              sudo fc-cache -f -v
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • Re: Synaptic 24.11.2010 | 13:10
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              este nam mozes pastnut sem ci na pastebin obsah suboru so zdrojmi.

              alt+f2: gedit /etc/apt/sources.list