Sabayon desktop v desktope??

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.11.2010 | 17:11
sam12   Návštevník
Ahojte,


Mam od vcera nainstlovany Sabayon na skusku.
Neviem ci je moj problem skor v Sabayonovi, alebo KDE.

Zobrazuje sa mi nejaky zmenseny desktop v desktope, ktory prekryva cast pracovnej plochy. Su na nej ikony, ale ked si ich potiahnem mimo tej plochy tak sa tvari ako keby som ho chcel skopirovat niekam. Zo zaciatku som si myslel, ze je to nejaky applet, ale nejde ho nikde vypnut.
Asi najlepsie bude ked si to pozriete na snapshote:
http://img831.imageshack.us/img831/1048/snapshot1my.png

Je na lavej strane hore. Dik za napady.

sam
    • Re: Sabayon desktop v desktope?? 18.11.2010 | 17:20
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Je to applet.. Desktop view, ci nieco take, co obsahuje KDE4.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Sabayon desktop v desktope?? 18.11.2010 | 17:30
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      Pokial viem tak treba dat nastavenie plochy a tam sa da prepnut moznost aby ti zobrazovalo na ploche priecinok plocha alebo aby tie ikony dalo hnet na plochu tusim nejaky desktop view alebo take nieco popozeraj to tam ... ja som to tam menil a uz to bolo pohode potom.

      Ja som kôli tomu prehodil z Mint KDE na Mint Gnome ... proste tento posledny KDE je celkom pekny ale pride mi to uz dost neprakticke ... neviem asi je to len moj pohlad ale tak kazdy si vyberie podla seba...

    • Re: Sabayon desktop v desktope?? 18.11.2010 | 20:12
      dash   Návštevník
      Presne toto mi robil aj moj Sabayon, jednoducho sprav noveho usera cez adduser.
      Prihlas sa s nim a uz by si mal mat vsetko ok :) (mozno staci zmazat ~/.kde priecinok ale to som neskusal)

      Aj ked, skusil som KDE, videl som, a nainstaloval som si opat GNOME + compiz :)
      • Re: Sabayon desktop v desktope?? 22.11.2010 | 16:10
        sam12   Návštevník
        dakujem za komentare. Nejako pravym klikom a nastavenim "only view desktop" sa mi to podarilo odstavit.
        Inac som sa vratil k ubuntu. Sabayon mozno skusim na desktope, ale urcite nie s kde. KDE je strasny moloch, a zda sa mi aj dost bugovy.
        • Re: Sabayon desktop v desktope?? 26.11.2010 | 20:36
          Avatar Ferdinand Neusch   Používateľ
          Suhlas, posledne dve verzie KDE su strasne (a to ich popri awesome WM pouzivam na tablete). Najma to skalovanie panelov a dynamicke menenie velkosti od obsahu (systray) je strasne zbugovane.
          Aspon ze vacsina bugov sa da cez tie custom window pravidla odstranit..