vytvorenie uzivatela cez php

Sekcia: Hardware a Drivery 20.11.2010 | 12:23
Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
Zdravím, potrebujem vytvoriť užívaťela v systéme php skriptom. V php existujú príkazy na spustenie príkazov linuxu.
Ked spustim napr. ls dostanem výpis. Ale sudo useradd xxx nefunguje. Viete mi poradiť ako to spraviť? Dik.
    • Re: vytvorenie uzivatela cez php 20.11.2010 | 13:09
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      PHP ? Preco prave PHP?

      A ono to funguje :) za predpokladu ze to pustis v konzole a nie vo web rozhrani .. klasika exec(); A sudo nefunguje kvoli tomu, ze nebola zaslana dalsia informacia ktora nesie hodnotu hesla, ktoru sudo ziada..

      Osobne som dnes tento problem riesil, v Perli ( kt. pracuje na serveri tak isto ako PHP ) existuje Expect, ktora to dokaze spracovat. ( http://search.cpan.org/~rgiersig/Expect-1.15/Expect.pod ).

      Ide ale o to, ze za pouzitia Expect je potrebne do Perl skriptu zapisat to, co posielas na vstup.. Takze heslo v plain-texte - co je potencionalne riziko.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: vytvorenie uzivatela cez php 20.11.2010 | 13:28
        Avatar bosspyroman ubuntu  Používateľ
        Sudo heslo nepotrebuje, mam to nastavene vo sudoers. Na stránke mám registráciu užívatelov a chem aby sa mi vytvorili aj na servery. Preco to nejde cez webove rozhranie?
        • Re: vytvorenie uzivatela cez php 20.11.2010 | 13:40
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Sudo vyzaduje heslo aktualneho uzivatela. Mas to nastavene nech nevyzaduje heslo pre uzivatela, pod ktorym sa spusta php skript, pre nejakeho uzivatela alebo pre vsetkych uzivatelov ? Je uzivatel pod ktorym sa spusta php skript v sudoers?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: vytvorenie uzivatela cez php 21.11.2010 | 13:21
          Avatar srigi   Používateľ
          Pridaj usera pod ktorym bezi Apache do skupiny wheel
          # usermod -a -G wheel www-data

          a skupine wheel potom v /etc/sudousers nastav, ze nevyzaduje heslo
          %wheel ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL
          Samozrejme je to nebezpecne jako svinaaa.
      • Re: vytvorenie uzivatela cez php 20.11.2010 | 13:51
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        da sa to aj cez exec() napriklad, jeden cas som to zriesil. ale ide o to, co ma PHP povolene a co nie v php.ini, tam by som to riesil tak, ze noveho uzivatela zapisem do joblistu spracovania jedneho skriptu v db, na pozadi mi bezi cronom kazde tri minuty vykonavacie PHP pomocou php5 -f /cesta/k/vykonavaciemu/vykonavaciemu/suboru.php , ktory vytvori usera a job z joblistu zmaze ...