root terminal, kppp a firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.09.2005 | 15:19
Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
po apt-get update/upgrade mi zacal padat firefox, ked som otvoril viac zaloziek. tak som si stiahol a nainstaloval najnovsiu verziu firefoxu(instalatorom firefoxu), potom som si chcel umiestnit ikonu na plochu, ale to bol spustaci script firefoxu. po tomto, ked som chcel spustit root terminal, vyhodi mi chybu x-gnome-terminalu, ak kliknem informovat vyvojarov, tak mi to okno cele zamrzne. tak som neskor skusal spustit terminal a su, potom spustit kppp, ale vypise mi, ze chyba segmentacie. otazka znie, co urobit, aby mi isiel root terminal? potom ako spustit kppp, prip. ako spustit kppp pod beznym uzivatelom, nie root?
    • problem s rootom 22.09.2005 | 15:19
      Avatar cron gentoo linux 2005.1  Používateľ
      Zdravim vas, dnes som doinstaloval konecne gentoo a vyskytol sa dost zavazny problem 1. V kdm ma nechce lognut ako roota (root logins are allowed) 2. Ked sa prihlasim ako bezny uzivatel, pri spustani administrtorskeho rezimu pyta root passwd zadam ho a vypise chybu nespravne heslo to iste mi robi aj v shelly ked dam su, passwd, pristup zamietnuty, pricom ako root som sa neprihlasoval predtym ako bolo spustene kdm. Zahadou je ze v runleveli 3 teda bez x-iek sa ako root bez problemov prihlasim. Skusal som aj zmenit root heslo nepomohlo :( HELP PLS nemozem sa pohnut nenainstalujem ziadny soft . Za rady vopred dakujem. cron