Slackware 64bit

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.12.2010 | 22:46
Avatar dash Gentoo  Používateľ
Zdravim,

chcel som sa spytat na skusenosti so Slackware 64 bit. Da sa to pouzivat? Mam na mysli, pojde mi tam vsetko, co potrebujem spolahlivo? Nepada to?

Teda Flash (zevraj ano), JAVA (problemy?), VirtualBox?

Rozmyslam ci mam dat 32/64 bit, poradte, co je lepsie.
Vdaka.
    • Re: Slackware 64bit 28.12.2010 | 23:02
      Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
      32bit / 64bit :

      Dost vela aplikacii je stale robenych na 32bit ale je to v podstate jedno lebo ti pojdu aj pod 64bit.

      Pokial mas Ramku viac ako 4GB tak urcite 64bit lebo 32Bit vie naadresovat len 3.8GB ak sa nemylim.

      Slackware je tazsi na zaciatocnu instalaciu takze zalezi ci si zbehly v tom ako vies linux a jeho programy nainstalovat.

      Pokial tam nebudes davat vseliake unstable veci tak je stabilny.
      • Re: Slackware 64bit 28.12.2010 | 23:24
        Avatar dash Gentoo  Používateľ
        1. veta: WTF? Ako to moze byt jedno? Ved to je nieco uplne ine. Kamarati mi potvrdili problemy so 64 bit a kompatibilitou.
        2. veta: mam 32bit OS, 4 GB RAM, dokaze mi adresovat presne 3,948 GB RAM cize toto neriesim
        3. veta: ...
        4. veta: z Gentoo som presiel na Sabayon koli binarnym balikom. Sabayon ma by default unstable baliky, tak som downgradol na stabilne. A system je hrozne nestabilny tak ci tak, aj preto hladam zmenu. Slackware by mohol byt vychodisko.

        Rozhliadam sa na 64 bit koli rychlosti, viem, ze to nieje svetoborne, no o 2 sec rychlejsi boot (teda uz len 8 sec) potesi :)
        • Re: Slackware 64bit 28.12.2010 | 23:33
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Používam 64bit systém a žiadne problémy som si nevšimol.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Slackware 64bit 28.12.2010 | 23:36
          Avatar Kexo KDE4 & Mint 64bit  Používateľ
          1. veta : Ja mam 64bit a mam tam rovnake veci ako aj na 32 ... pokial to instalujes z repozitarov tak by nemal byt problem. Teda aspon ja som sa nestretol zo ziadnym pri prechode na 64bit. Tak som to myslel...

          2. veta : mne islo len 3.8GB tusim alebo len 3.2GB uz si nepamatam. Prechodom na 64bit ide normalne 4GB ... ked som zistoval preco to je? Tak odpoved bola ze 32bit nevie naadresovat viacej.

          3: veta ...

          4. veta : Teraz mam Mint a to su tusim Testovacie baliky Debianu a zatial pohode. Ziadne pady ani nic podobne. Debian ma Unstable / Testovacie / Stable

          Ja by som bral asi 64bit.
        • Re: Slackware 64bit 01.01.2011 | 20:29
          Avatar Ferdinand Neusch   Používateľ
          Nechapem, clovek sa rozhliada po rychlosti a potom prejde na binarne baliky?
          Akoze Gentoo a ten sysvinit + baselayout1 nie je nic svetoborne, booti to dlho.
          Trosku lepsie to booti s baselayout2+openrc+sysvinit, ale stale to nema na upstart, cinit, minit, jinit a podobne init systemy...

          inak 8sec je dost impresivne ak to bootuje do pouzitelnej podoby, respect (tu mam vseho vsudy - alsa, skripty,dhcpcd) asi tak cez 20 sekund z grubu do X a dalsie dve sekundy do awesomeWM.
    • Re: Slackware 64bit 29.12.2010 | 19:32
      ellvis   Návštevník
      Slackware 64bit je v pohode, funguje spoľahlivo a stabilne. Môžeš si doň doinštalovať multilibs (http://alien.slackbook.org/dokuwiki/doku.php?id=slackware:multilib) a vtedy ti bude fungovať aj 32bit softvér.