mac OS TIGER

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.09.2006 | 15:21
Ykso   Návštevník
Ahojte, chcem sa opytat a poradit ako je to s tymto operacnym, ide to na klasickom pc alebo len mac? da sa to niekde stiahnut alebo to je platene? Dakujem
    • tiger 09.09.2005 | 18:27
      majo984   Návštevník
      hej je to platene (a si myslim ze nie malo treba platit za kazdeho uzivatela, ak sa nemylim) ci to rozbehnes na klasickej masine to ozaj neviem...
    • Re: mac OS TIGER 09.09.2005 | 18:30
      Avatar Karol_Martinec Kubuntu  Používateľ
      Niečo som počul, že sa objavil port na x86 (čiže naše) procesory... aká je však stabilita, neviem :).
      • Re: Re: mac OS TIGER 09.09.2005 | 19:13
        Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
        existuje port na x86 ;) je neoficialny a pokial viem stiahnut ani zakupit sa oficialne neda !!!!!!!!
        A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
        • Re: Re: Re: mac OS TIGER 11.09.2005 | 18:47
          spacok   Návštevník
          Stiahnut sa da, sice nie oficialne ale na p2p sietach ho urcite najdes. Ale je vraj hroooozne pomaly.
      • Re: Re: mac OS TIGER 11.09.2005 | 14:50
        Jaroslav Šmíd   Návštevník
        Některé programy, např. iTunes ti nemusí jít spustit, protože vyžadují instrukce SSE3 (P4)
    • Re: mac OS TIGER 12.09.2005 | 19:29
      brm   Návštevník
      Testoval som developersku verziu x86 je to nadhera ale treba aj grafiku (testoval som na p4 celeron 2,5Ghz 1gb Ram, onboard Intel grafika.. ine som nemal vtej chvilke po ruke) islo to dost pomali.. Niekde spominaly ze aj ked vide officialna verzia mac OS x86 bude to mozne nainstalovat len na nejakych ich vyrobenych HW .. neviem ci tam ma byt nejaky "HW zamok" alebo ako to kcu riesit, ale urcite vide crak :o)
    • Re: mac OS TIGER 11.11.2005 | 23:38
      Crater   Návštevník
      pokial sa trocha poobzeráš na torrentoch, tak to určite nájdeš, ja som to rozšlapal na notebooku asus a6l, a nemal som žiadne problémy s pomalosťou.... čo sa týka grafiky a čipsetu základnej dosky, mám všetko od intelu.....
      • Re: Re: mac OS TIGER 12.11.2005 | 00:51
        Avatar YellowZelo   Používateľ
        Spoločnosť Apple sa asi pred 4 mesiacmi rozhodla prejsť z PowerPC (IBM) na architektúru procesorov x86 (Intel). Zverejnila šokujúcu správu:), že operačný systém MAC OS už v minulosti bol schopný bežať na x86 architektúre procesora. MAC OS X však aj nadalej ostane dostupný iba pre majiteľov PC od Apple. Linux si však môžes prispôsobiť aby vyzeral rovnako ako MAC OS. Zopar typov na programy, ktoré ti to umožnia: Komposé , KXDocker
        • Re: Re: Re: mac OS TIGER 12.11.2005 | 16:07
          d   Návštevník
          alebo stiahni baghiru....
        • Re: Re: Re: mac OS TIGER 20.09.2006 | 14:40
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          no, rozhodli sa asi uz skor, kedze uz na minulorocnom invexe som sa to dozvedel :)
          Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: mac OS TIGER 23.05.2006 | 09:33
        KbdH   Návštevník
        Ako sa ti ti podarilo? Ja som stiahol 10.4.6 z demonoid.com od Jassera. Napalit a nabootoval, ale stale,ked sa objavi jablzko mi vypisuje ze mam restartovat pocitac ale neodovodni to, a mozem restartovat dookola do nekonecna, dalej sa nikdy nedostanem.
        • Re: Re: Re: mac OS TIGER 23.05.2006 | 15:26
          Crater   Návštevník
          ja som sťahoval z jednej maďarskej stránky, el-sl.net, jediné na čo treba dávať pozor je pred inštaláciou vybrať správne balíky na tvôj procesor, ak zaškrtneš všetko zaručene ti to nepôjde, musíš len to čo potrebuješ
          • Re: Re: Re: Re: mac OS TIGER 23.05.2006 | 15:41
            Laco   Návštevník
            vobec nechapem preco s tymto apple nevyjde normalne na trh, co sa boji straty exkluzivity ? mohli by zdvojnasobit pocet developerov ktory by mali na starosti optimalizaciu, bugy a drivery pre mac os, robily by technicku podporu, lokalizacne balicky atd...a vista by nemala sancu
            • Re: Re: Re: Re: Re: mac OS TIGER 23.05.2006 | 19:41
              RastaMan   Návštevník
              Mac medzi pocitacmi je nieco ako Bang & Olufsen medzi Hi-Fi takze urcite je to aj o exkluzivite
          • Re: Re: Re: Re: mac OS TIGER 20.09.2006 | 11:44
            marek   Návštevník
            Ahoj, uz davnejsie hladam niekoho zo slovenska, co ma vstup na madarsku stranku http://el-sl.net/ Nakolko sa tam da dostat len na pozvanku. velmi pekne Ta prosim, poslal by si mi pozvanku: moj mail :okteza@azet.sk dakujem
            • Re: Re: Re: Re: Re: mac OS TIGER 20.09.2006 | 12:57
              WlaSaTy   Návštevník
              chces ten tiger?
    • Re: mac OS TIGER 20.09.2006 | 12:05
      glumm   Návštevník
      Mac OS X je mozne instalovat aj na x86, ale tym porusis licenciu, ta totiz nedovoluje instalovat tento OS na iny comp nez je Apple. tie mozes vyskusat este PearPC.
      • Re: Re: mac OS TIGER 20.09.2006 | 15:21
        WlaSaTy   Návštevník
        to by bol na tom istom. otazne je co chcu ludia od Mac OS X Tiger. ten je predsa zalozeny na BSD *nixe, pokial im ide len o mac os look, tak si mozu nainstalovat nejaku podobnu temu. Pokial by chceli aplikacie vyuzivajuce specifika danej architektury ako je napriklad PPC - altivec, tak neverim ze bude samotna emulacia danej instrukcnej sady vyhodou. Pokial sa jedna o komercne aplikacie, tak to zavana warezom. takze kto chce Mac OS X, hoci aj tiger, tak nech si kupi Macintosh aj s operacnym systemom. V dnesnej dobe je jeho cena velmi priazniva ak zoverieme do uvahy ako je to prepracovany system. Intuitivne ovladanie, mnozstvo prepracovanych aplikacii a pohodovy hardware. Mozem potvrdit.