ubuntu/vypnúť ovládač z konzoly

Sekcia: Hardware a Drivery 31.12.2010 | 11:42
Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
česť práci. Prosím vás, jednoduchá otázočka na humoristov. Ako sa dá vypnúť ovládač grafickej karty v záchrannom režime? Používam linux (teda snažím sa ho používať) 7mesiacov a za tú dobu som ho minimálne 50x preinštalovaval. A to koli ovládačom grafiky na nvidia 7600gs. Postupoval som vždy podľa google, skúsil rôzne veci ale po reštarte mi vždy zhasol monitor. Viem si predstaviť aj príjemnejšie veci ako preinštalovať systém, preto sa pýtam, či sa dá takýto driver nejak vypnúť. V mandrive to ide cez drakx, čo je super vec. Ale v nej mi zas nechce ísť wifi.:) dakujem.
    • Re: ubuntu/vypnúť ovládač z konzoly 31.12.2010 | 12:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Skus ho dat do blacklistu, nech ti ho nenacitava pri boote
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: ubuntu/vypnúť ovládač z konzoly 31.12.2010 | 13:58
        Avatar Martin LinuxMint 11,avlinux   Používateľ
        prosím Ťa, je na to nejaký jednoduchý príkaz do terminálu ktorý sem môžeš prilepiť?
        • Re: ubuntu/vypnúť ovládač z konzoly 31.12.2010 | 17:19
          WlaSaTy   Návštevník
          Nie som si isty ci chcel poradit pridanie zaznamu pre nvidia ovladac do suboru /etc/modprobe.d/blacklist.conf skor si myslim ze by bolo rozumnejsie zadefinovat rozsah pracovnych frekvencii monitora do konfiguraku grefiky (xwindows). Teda, ak je to ten bug ktorym je povestna Nvidia (a aj ATI/AMD) uz vela rokov ked aktivuju najvyssiu frekvenciu co zvlada graficka karta bez ohladu na to ci v dnesnej dobe bezia monitory obvykle na 60Hz.
    • Re: ubuntu/vypnúť ovládač z konzoly 01.01.2011 | 05:13
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Keď nainštaluješ Ubuntu, tak daj do terminálu
      lspci | grep VGA
      potom
      xrandr --verbose
      a ešte
      nvidia-settings -v
      a na záver :)
      lsmod
      Výstupy skopíruj sem. Z terminálu sa kopíruje ctrl+shift+C
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org