Blackout for Hungary

Sekcia: Ostatné 05.01.2011 | 15:24
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Aktualnost temy iba dna 5.1.2010

Tema diskusie je jasna: Blackout for Hungary

Co si myslite o tejto symbolickej protestnej akcii ?
Co si myslite o schvalenom zakone ?

Vyjadrite sa, kym tu mame este ako taku demokraciu :)

K teme prosim.

Vdaka za ucast
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 18:37
      Avatar laci Linuxmint  Používateľ
      Protestuje teraz polovica europi, ale co bude za dva tyzdne? Asi sa na to casom zabudne, lebo bude ini skandal, a o tom budu vsetci rozpravat.
      Mimochodom, tie zakony nekopirovali nahodou od nas, len pridali ktomu o "lopatu" viacej? Ved tie zakony uz mame davno, a ako vypada, nikoho to netankuje.Tu uz viac ako rok cenzuruju internet na zaklade blacklistu spolocnosty IWF, a nikoho nezaujima, ani ombudsmana, ved vyhovaraju na to, ze treba chranit deti.
      Vid: http://mnetovadi.blogspot.com/2010_08_01_archive.html
      alebo aj tu: http://blok.hrach.eu/
      Ked vlada ma problemy, tak prvom rade potrebuje umlcat kritikov, takze mediu, lebo to je dostupny sirokej verejnosty. Uz tam zacali vysetrenie proti TILOSRADIO, za pesnicku od ICE-T s odovodnenim, ze tu pesnicku dali v takom case, ked to mohli posluchat mlady pod 16 rokov.(Treba chranit deti. Nepodoba to na nasu cenzuru?) Takze niekde sa to zacat ma. Urcite bude dobre mastna pokuta, aby ostatne media mohli zamysliet nad tim, co budu v buducnosti napisat alebo povedat.

    • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 19:32
      XMen   Návštevník
      omg to musime riesit aj na tomto serveri? Nestaci, ze sa to riesi po vsetkych dennikoch? To je zakon cudzieho statu. Co si zvolili to maju. Ten vas "protest" ala uvitacia stranka ma iba nastval.
      • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 19:39
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Egoista, je to globalny problem
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 19:56
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          to je uz velke madarsko? problemy madarska su nase problemy? trapia ta aj problemy kldr?
          volby mali demokraticke, co si zvolili to maju. ak sa to nepaci obcanom toho statu, prvy mali ist do ulic. a nie aby sa za nich bila cela europa.

          navyse nerozumiem kde boli ich domace media pocas schvalovania zakona. mali vyburcovat vtedy vlastnych ludi.
          • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 19:58
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            +1

            Ked uz sa tu prostestuje, tak to aspon spravte tak, ze sa to tu nezobrazi furt ked niekto skoci na /index.html (co je inac aj logo FYI).
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 20:32
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Trochu treba aj brzdiť XMen,

        keď už píšeš do tohoto Fóra, toto nie je akýsi BLOG nemohúcich, je totiž miesto, kde sa stretávajú aj ľudia z open-source, ktorí zažili na vlastnej koži Biľakov socializmus a Jakešovské: Do cizích věcí se nevměšujeme ...

        Veľké krivdy vždy začínajú na malosti konkrétnych "malých" ľudí ...

        Príjemný zvyšok večera .
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 20:41
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Ahoj dodedo,

          nechcem znevazovat vyznam tejto akcie, ale je ozaj trochu (trochu viac, ba priaz az dost), nestastne zakomponovana (a fakt ma to uz zacina hnevat a predpokladam, ze to je aj dovod preco Xmen napisal ako napisal). Budto nech to niekto opravi alebo da prec, lebo uz som to dnes na linuxose videl tak zo 20x.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 22:12
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Tomáš, ale čo je na tom, že mi si tu môžeme slobodne (chválabohu) riešiť hocičo, veď ruku na srdce, množstvo príspevkov alebo naivných otázok tu veľakrát rieši, mierne povedané "hovadiny" a vtedy sa nikto neunúva písať o "nevhodnosti", alebo že by ho nebodaj bolela z toho hlavička ... a už to nemôže čítať.
            Slovenská linuxová komunita je predsa zložená z množstva rozličných ľudí, častokrát veľmi bojovne naladených a vysmievajúcich sa "z tých druhých" ... a je prirodzené, že sa utiekajú na linuxos.sk vyjadriť svoj názor. Tento jedinečný názor jedinca je predsa niečo fantastické a nedá sa nikomu zobrať, lebo je jeho osobný ....
            Je druhá vec, či je pravdivý, objektívny, subjektívny, alebo aj nacionálne podfarbený, avšak svedčí aj o tom, že nám ľudia prirodzene dôverujú, že sme o čosi viac, ako iba bezpohlavný sajt linuxos.sk, do piesku si strkajúci hlavu pred všetkým, čo nie je čisté ako parametrické prostredie *nixu.
            Sme radi, že aj o tomto tu debatujete, moderátori sú pripravený udržiavať tu poriadok a česť. Ešte raz vďaka všetkým (aj Tomášovi) za svoje úprimné príspevky .....

            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 00:04
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Dodoedo, ja nevravim, ze ta black-welcome-page je/bola zla, resp ze by sa stranka nemala zucastnovat protestu. Podla mojho nazoru bolo vsak jej prevedenie dost zle. Osobne som napisal chalanom mail, ze ma z toho ide slak trafit, ked kliknem na logo a zas sa mi to zjavi.

              Normalnemu cloveku to prislo asi takto:
              1. pridem na linuxos.sk - pozriem na black welcome page, precitam si, pozriem, hm, sakra to nie je dobre, co sa deje v Madarsku...
              2. ok, tak si idem precitat daco na linuxose, citam, citam...
              3. klik na logo (chcem ist na homepage), znova mi vyskakuje protest "hmhm, ok ok, toto som uz videl, cital..."
              --- ... --- ... --- ...
              4. po pol hodine idem zas na linuxos, zas mi vyskoci ta cierna stranka, na 0.1sekundy na to skaredo pozriem, ze ma to uz zacina otravovovat... surfujem si teda dalej.
              5. kliknem na logo @&#^*&^!@&*^ !!!! ZAS TA CIERNA STRANKA
              6. pisem nastvany prispevok do diskusie
              7. klikam na logo (lebo som medzi casom zabudol na "skvelu" ciernu stranku) a radsej zatvaram linuxos...

              To asi nie je v poriadku, preto je lepsie, nech to radsej nie je na webe, ako by to malo sposobovat to, ze ludia odtialto odchadzaju.

              Preco sa to vlastne neriesi pod anketou? Vsak tam by mohol kazdy vyjadrit hlasom suhlas/nesuhlas/nazor k tejto problematike.
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 13:39
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                :-)

                ... ja prezradím, čo mi fakt v prvom momente preblesklo hlavou a síce :

                hackli linuxos.sk !!!!
                ja som totiž nič nevedel, až sekundárne som si našiel to isté na blackhole.sk a pod, kde sa písalo o stránkach pripajájucich sa k protestu ....

                Tomáš, obávam sa však, že by som nemohol súhlasiť a stotožniť sa s tým, že by pre takýto "vyskakovací Blackout for Hungary" ľudia odchádzali z tohoto sajtu ...

                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 15:28
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  Tomáš, obávam sa však, že by som nemohol súhlasiť a stotožniť sa s tým, že by pre takýto "vyskakovací Blackout for Hungary" ľudia odchádzali z tohoto sajtu ...
                  Ja myslim, ze ich to prinajmensom solidne nastve. Ako som uz napisal 4x, protest OK, suhlasim, nesuhlasim, aby mi vyskakoval viac ako 1x ked pridem.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 15:30
                    Avatar default Debian  Používateľ
                    je to html co by si cakal sa inteligentny mechanizmus :)
                    R.K
                    • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 15:37
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Dalo sa to velmi jednoducho rozsirit o primitivne php, nastavit cookies a bolo by po probleme.
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 16:05
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        Tak tak :-).
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 17:01
                    Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                    Tomáš, ktorý naozajstný a úprimný protest voči niečomu/niekomu môže byť zároveň aj pohodlný a všetkým vyhovujúci ??

                    Ja nie som technickým autorom formy protestu, aj keď som sa, po jeho pozornejšom prečítaní, s ním stotožnil okamžite, keď mi to došlo ...

                    .. trochu ma aj mrzí, že sa nedodržal plánovaný solidárny termín od - do ....

                    Princíp protestu spočíva predsa v jednoduchej myšlienke odopretia on-line prístupu na príslušnú Web stránku, jasných podmienok trvania vyskakujúceho okna, a voľby (click pre nenáročných) pokračovať na cieľovú stránku ...

                    Ešte raz opakujem všetkým čítajúcim:
                    "Slovenská linuxová komunita je predsa zložená z množstva rozličných ľudí, častokrát veľmi bojovne naladených a vysmievajúcich sa "z tých druhých" ... a je prirodzené, že sa utiekajú na linuxos.sk vyjadriť svoj názor. Tento jedinečný názor jedinca je predsa niečo fantastické a nedá sa nikomu zobrať, lebo je jeho osobný ....
                    Je druhá vec, či je pravdivý, objektívny, subjektívny, alebo aj nacionálne podfarbený, avšak svedčí aj o tom, že nám ľudia prirodzene dôverujú, že sme o čosi viac, ako iba bezpohlavný sajt linuxos.sk, do piesku si strkajúci hlavu pred všetkým, čo nie je čisté ako parametrické prostredie *nixu.
                    Sme radi, že aj o tomto tu debatujete, moderátori sú pripravený udržiavať tu poriadok a česť. Ešte raz vďaka všetkým (aj Tomášovi) za svoje úprimné príspevky ....."
                    G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                    • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 17:37
                      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                      Je skvele protestovat tak, ze na problem upozornim, tak aby si ho ludia vsimli.

                      Je nie priliz vitane, aby protest otravoval ludi.

                      O tom je cela tato debata.
                      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                      • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 17:44
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        Myslim si ze tichy protest ktory vsetkym vyhovuje nie je protestom, iba tichym kricanim maleho dievcatka, ktore nikto nepocuje a ten kto ju pocuje, tak ju neberie vazne.

                        Ked protest, tak radikalny.. Keby bolo vsetko v mojich pravomociach, tak to na hlavnej stranke necham az do 00:00
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                        • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 18:15
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          takze mozme ocakavat podporu pre nase domace protesty? stale sa mi zda, ze sa tu niektory na nieco len hraju...
                          • Re: vyskakovacie Blackout for Hungary 06.01.2011 | 18:22
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Slovac si niekedy otvori usta? Ake domace protesty? :) Pokial ide o mna, som ochotny podporovat ak mi to situacia dovoli aj financne, aj osobne, aj na webe..
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 20:02
        XMen   Návštevník
        Ja som iba chcel povedat to, ze tento portal sa zameriava na otazky o linuxe a nieje na politiku. Ak sa vam nieco nepaci alebo chcete diskutovat o politike tak prosim chodte na www.sme.sk,www.pravda.sk,... takych portalov je vela a tam a mozte zapojit do protestu ci diskusie. Alebo si zalozte blog a napiste o tom co sa vam paci alebo nie. Nemente zameranie tychto stranok.
        Ze ste vypli tu uvodnu obrazovku svedci o tom, ze mate zaujem o kvalitu tohto portalu a dakujem vam za to. Ak smiem este poradit uzavrel by som aj tuto temu inak tu bude flame ale to je uz na vas. Citat tuto temu tu uz nebudem.
    • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 19:44
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      No hádam sa svet nezrúti, keď sa k tomu vyjadríme, dúfam že to nepovedie k odchodu členov a založeniu iných portálov, priznávaniu polo-Rómskeho pôvodu a konečnému vyhláseniu ankety na tému, či má alebo nemá dodoedo ostať adminom pre Fórum ..... a pod.
      ;-)
      ;-)

      Áno, sú tu jasné ne-demokratickä signály, avšak je treba sa zdržať sa extrémnych reakcií, pretože ja si osobne myslím, že začína politická hra ....

      ...a jediná zmysluplná otázka, ktorú ma život naučil, je: Komu to vyhovuje ?

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Blackout for Hungary 05.01.2011 | 20:50
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Na ziadost viacerych blackout z titulky zruseny. Diskusia pokracuje dalej
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 14:04
        michal00   Návštevník
        prostestujem proti tomu ze tento protest bol zruseny (vlastne som ho ani nestihol vidiet...)
        • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 14:30
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Pokial ides na blackhole.sk tak ho tam este uvidis..

          Tu je odkaz na mail: http://mail.kein.org/pipermail/nettime-l/2011-January/002663.html ( google translator to celkom dobre prelozi )

          Co sa tyka toho, tak tento symbolicky protest trval iba 5.1.2011 po dobu 24 hodin ( tj. od 00:00 do 00:00 ) , no na LinuxOS.sk bol z dovodu ziadosti zruseny predcasne nieco okolo 20:00
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 17:32
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Pripájam sa s princípu,

          z dôvodu nedodržania solidárnosti (a.k.a. termínu trvania od - do)

          :-(
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 17:42
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Aj tak sme to nespustili od 00:00 do 00:00, ale iba od nejakej 14tej hodiny do tej 20tej.. Jednoducho som sa o blackoute dozvedel neskoro.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 19:44
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Aby si to správne chápal, som STRAŠNE rád, že sme sa aspoň pripojili k niečomu, čo je úplne normálne ...
              Čím častejšie sa takéto niečo na našom portáli udeje (pre vážny dôvod), tým viac sa dostávame na to miesto, ktoré si tento portál naozaj zaslúži ...

              Ešte raz vďaka všetkým zainteresovaným .....

              :-)
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Blackout for Hungary 06.01.2011 | 22:32
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      LOCK