Vypadavanie netu...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.01.2011 | 19:53
Avatar fiendcraft   Používateľ
Mam problem so stabilitou pripojenia. Pouzivam Leadtek Flash-OFDM USB Modem a Ubuntu 10.04 LTS.
Napriek tomu, ze mi Flarion GNOME applet ukazuje vysoku kvalitu signalu aj silu signalu, obcas zrazu stratim pripojenie. Network Manager applet stale indikuje pripojenie, no cez Netspeed applet vidim, ze upload a download su na nule, resp. maju nejake male vykyvy nad nulou. Pričom pri výpadku sa modem javí ako pripojený (LED dióda modemu svieti modrou farbou, taktiež Network Manager indikuje funkčné pripojenie), opak je však pravdou.

Riesim to tak, ze cez Network Manager odpojim pripojenie USB modemu, vytiahnem ho z USB portu a znovu vlozim. Vacsinou nabehne. Ak nenabehne, restartujem pocitac a preinstalujem driver. To zatial fungovalo vzdy.

Zial opakuje sa to dost casto, preto som sa chcel opytat, ci mi viete poradit, ci sa s tym da nieco urobit.

Jadro mam 2.6.32-27-generic

"Vypadky" sa nedeju v pravidelnych intervaloch. Je to od niekolkych sekund po niekolko hodin.

Dakujem pekne, za akukolvek radu....
    • Re: Vypadavanie netu... 20.01.2011 | 11:28
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      ja by som skontroloval HW - skus ten modem vo windowsoch (ak mas) ci vypadava aj tam ak hej bude to asi porucha modemu
      ALE moze by to byt uplne inde, mne sa dialo nieco podobne (net hocikedy nefungovat - sietovy modem + router) a chyba bol v spliteri adsl ktory vymenil technik za novy a odvtedy vsetko frci dobre

      tym som len chcel povedat ze chyba nemusi byt v linuxovej distribucii ale mozno v HW modemu ci dokonca u poskytovatela internetu
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Vypadavanie netu... 20.01.2011 | 17:43
        Avatar fiendcraft   Používateľ
        Vo windovse (7, XP) to ide v pohode... ani raz v priebehu pol roka mi to nepadlo...
        Niekde som cital na fore, ze je to v linuxe, len bohuzial to tam nedoriesili....
        Uz som skusal vsetko mozne, a nerad by som sa na windovs vratil....
    • Re: Vypadavanie netu... 28.02.2011 | 14:14
      Niel   Návštevník
      Stava sa mi to aj pod win XP niekedy to leze dost na nervy...
      • Re: Vypadavanie netu... 28.02.2011 | 15:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        takze - servis/reklamacia
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment